Nintendo, Switch Lite için ön siparişleri almaya başladı

232

Haftalar ve hatta aylardır oyun bloglarının manşet kısmını süsleyen dedikodu ve söylenti kaynaklı haberlerin ardından Nintendo nihayet Switch Lite isimli yeni nesil Switch modelini kamuoyuna duyurdu. Bahsi geçen bu yeni Switch modeli tamamen taşınabilir bir cihaz olarak geliştirilmiş, yani normal Switch gibi harici bir ekrana bağlanma özelliği yok. Haliyle bu fonksiyon eksikliği ürünün fiyatının ucuzlamasına yol açmış. Öyle ki bugün Switch Lite’i 200 dolar gibi bir ücretle satın alabilmek mümkün. En azından Nintendo, ön siparişleri kabul etmeye başlamış durumda.

İlk kez Wario64 isimli Twitter hesabı tarafından fark edilen duruma göre Nintendo sessiz sedasız ön sipariş taleplerini toplamaya başladı. Keza dünyanın dört bir yanındaki oyun ekipmanı satıcıları da ürün kataloglarına Switch Lite’ı dahil etmiş bulunuyorlar.

Popüler e-ticaret sitelerinde satışta

Her ne kadar Türkiye için herhangi bir satışa çıkma durumu söz konusu olmasa da ABD’de yaşayan Nintendo tutkunları, Switch Lite modelini an itibariyle aralarında Amazon, Best Buy ve GameStop’un da olduğu bir dizi popüler e-ticaret mecrasından satın alabiliyorlar.

Ön siparişe açılan Switch Lite’ı farklı renk seçenekleriyle sipariş edebilmek de mümkün. Gri, sarı ve turkuaz olmak üzere 3 renge ev sahipliği yapan konsolun sınırlı sayıda üretilecek versiyonu Pokemon Sword ve Shield Switch Lite gibi oyunlara da ev sahipliği yapacak.

Çıkış tarihi netleşti

Peki, ön sipariş kabulüne başlanan Switch Lite ne zaman teslim edilecek dersiniz? Nintendo cephesinden elimize ulaşan bilgiler ürünün kesin çıkış tarihinin 20 Eylül 2019 olduğunu gösteriyor. Yine sınırlı sayıda üretilecek Zacian ve Zamazenta versiyonlarının ise 8 Kasım’dan önce piyasaya çıkması beklenmiyor.

Bu arada şunu belirtmekte fayda var: Zacian ve Zamazenta Switch Lite sürümleri, Pokemon Sword veya Pokemon Shield oyunlarıyla kutudan çıkmayacak. Bu sebeple Pokemon odaklı bir Switch Lite sahibi olmak isteyenlerin bu sürümleri tercih etmemesi daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Öte yandan Switch Lite’ın normal Switch modelinden bir diğer farkı da Joy-Con isimli oyun kollarının cihazla bütünleşik oluşu. Fakat 100 dolar daha ucuza mal olması, Switch Lite’ı taşınabilir konsol sevenler için tercih sebebi kılmaya yetecek gibi.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız