Nintendo Switch Online’ın abone sayısı 10 milyona yaklaştı

557

Japon eğlence devi Nintendo bugüne dek tarihinde hiç yapmadığı bir adım attı ve çevrimiçi oyunculuk servisini kullanan konsol sahiplerinden ücret almaya başladı. Geçmişte diğer oyuncularla beraber oynamak isteyenler herhangi bir şekilde para ödemek zorunda değildiler. Fakat Xbox ve PlayStation’da olduğu gibi Nintendo da bu furyaya katıldı ve kendi çevrimiçi oyun ağını ücretli olarak oyuncuların beğenisine sundu.

Nintendo Switch Online'ın abone sayısı 10 milyona yaklaştı - ProGamerTR

Bir zamanlar bedava olan bir özelliği ücret karşılığında satma fikrine oyuncuların ve Nintendo hayranlarının nasıl tepki vereceği merak konusu oldu haliyle. Fakat görünen o ki insanlar çevrimiçi oyun hizmetine cüzi bir miktar da olsa ödemekten gocunmuyorlar. Nitekim Nintendo tarafından paylaşılan son resmî rakamlar buna işaret ediyor.

Nintendo 9.8 milyon adet aboneye sahip

Konuya ilişkin Nintendo cephesinden yapılan basın açıklamasında Switch Online hizmetinin toplam abone sayısının 9.8 milyona ulaştığı bilgisi yer aldı. Ancak bu rakamın içine hala daha ücretsiz deneme sürecinde olan ve hesabını diğer aile üyeleriyle paylaşanlar da dahil.

Haliyle kesin ve net abone sayısına dair bir fikrimiz yok. Her ne olursa olsun, geçen sene yola çıkan bir hizmetin bugün ulaştığı nokta takdire şayan. Bu noktada Nintendo’nun çok iyi bir iş başardığını söyleyebiliriz.

Switch, Nintendo 64’ün toplam satışını geride bıraktı

Öte yandan Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Switch’in bugüne dek 35 milyon adet satarak Nintendo 64’ün ömür boyu satışlarını geride bıraktığı bilgisini de paylaşmış olalım. Rakamlar üzerinden gidecek olursak Switch satın alan kişilerin 3’te 1’inin Switch Online servisine abone olduğu çıkarımında bulunabiliriz.

Bu pek de yüksek bir rakam sayılmaz, PS4 ve Xbox One sahiplerinde bu oran daha yüksek. Fakat ilerleyen dönemde bu tablo biraz daha Switch Online lehine dönebilir elbette. Çünkü muadil servislerle kıyaslandığı zaman Switch Online’ın çok uygun fiyatlı olduğu görülüyor.

Fiyatı hiç de pahalı değil

Senelik sadece 20 dolar ödeme yaparak aralarında ARMS, Super Smash Bros. Ultimate, Mario Kart 8 Deluxe ve Diablo 3’ün de bulunduğu birçok oyunu çevrimiçi olarak oynayabilmek mümkün.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız