Nintendo’nun yeni konsolu Switch Mini’nin tasarımı sızdırıldı!

264

Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Switch ’le alakalı şu sıralar gündemde olan iki söylenti var. Bunlardan birisi, mevcut Switch’ten çok daha güçlü bir modelin yakın tarihte piyasaya sürüleceği iddiası. Diğeri ise bütçe dostu, ucuz bir modelin çıkış yapacağına işaret ediyor.

Şuan için Nintendo cephesinden her iki söylentiyle ilgili ne bir teyit, ne de bir yalanlama gelmiş değil. Fakat Switch’in milyonlarca adet sattığı ve halen daha geliştiricisine para kazandırdığı bir gerçek. Ancak çıkışı merakla beklenen yeni konsol modelleriyle ilgili çok önemli bir ipucu Nintendo’nun hiç beklemediği yerden tarafımıza ulaşmış bulunuyor!

Aksesuar yapımcısı yanlışlıkla sızdırdı

Çin’in Shenzen şehrinde faaliyet gösteren Honson isimli aksesuar üreticisi yanlışlıkla Nintendo Switch’in “Mini” versiyonunu sızdırmış olabilir!

Ars Technica’da yer alan habere göre sektöre hiç yabancı olmayan ve 2004 yılından bu yana oyun konsolları için aksesuarlar üreten Honson, Nintendo Switch Mini için geliştirdiği yeni kılıf modellerini sergileyeceği bir sayfa oluşturmuş. İlginç bir şekilde bu sayfada listelenen tüm ürünler hakkında da “Stokta kalmadı” ibaresi düşülmüş. Neyse ki tamamı satılmış olsa da bu kılıflara bakarak konsolun neye benzeyeceği hakkında fikir sahibi olabilmemiz mümkün.

Joy-con’lar konsola eklemlenecek

Önceden gündeme gelen söylentileri ve şimdiye dek sızdırılan fotoğrafları göz önünde bulunduracak olursak, Nintendo’nun Switch’e 2DS muamelesi yapacağını söyleyebiliriz. Bu da konsolu özgün kılan çıkarılabilir Joy-con kumandalarının artık konsolla bütünleşik olacağı anlamına geliyor. Nintendo 2DS gibi yekpare bir tasarım tercihinde bulunma kararı alan Nintendo, bu adımla Joy-con’ların bağımsız kontrol edildiği oyunların Switch Mini tarafından desteklenmesinin de önüne geçmiş olacak.

Mevcut Switch modelindeki kumandalar çıkarılabiliyor ve iki oyuncu tarafından bağımsız şekilde kullanılabiliyor. Bu kumandaların konsolla bütünleşik hale gelmesi pek hoş bir durum değil. Ancak Switch Mini’nin daha ucuza satılacağını hesaba katarsak, yeni modelin konsolunu tek başına kullanmak isteyenlere hitap edebileceğini söyleyebiliriz.

Bayağı bir PSP’yi andırıyor

Tasarım tarafında yapılan değişiklikler tamamen bununla da sınırlı değil. D-pad artık dört ayrı butonun yerine normal D-pad haline gelmiş. Switch Mini bu haliyle Sony’nin taşınabilir konsolu PlayStation Portable’ı (PSP) ciddi manada andırıyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız