No Man’s Sky Beyond’un çıkış tarihi belli oldu

232

Bu yılın başlarında Hello Games isimli bağımsız oyun stüdyosunun yaptığı duyuru ile çok sevilen No Man’s Sky oyunu için geliştirilen yeni Beyond isimli güncellemeden haberdar olmuştuk. Daha önce dağıtılan güncellemelerde olduğu gibi Beyond’un da oyuncuların beğenisine ücretsiz sunulacağı bilgisinin ise altı özellikle çizilmişti.

Şimdilerde elde ettiğimiz bilgiler ise No Man’s Sky Beyond güncellemesinin çok büyük çaplı bir içerik güncellemesi olacağına işaret ediyor. Bugün geldiğimiz noktada da Hello Games, Beyond’un ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamış bulunuyor. Neyse ki oyuncular bunun için fazla beklemek zorunda kalmayacaklar!

Sayılı gün çabuk geçer

Buna göre Beyond güncellemesi PC, Xbox One ve PlayStation 4 için aynı zamanda, 14 Ağustos tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Hello Games’in açıklaması Beyond’un “Üç büyük güncellemenin birleştirildiği tek bir güncelleme” olduğu yönünde. Multiplayer, yani çok oyunculu No Man’s Sky deneyiminin iyileştirilerek oyuncuların karşısına çıkacak olması da bu büyük güncellemeye dahil gözüküyor.

Şuan itibariyle Hello Games, oyuna multiplayer özelliğinin çeşitli yeniliklerle gelmesine ilişkin detaylı bir bilgilendirme yapmış değil. Hatta Beyond güncellemesiyle ilgili de çok ahım şahım ipuçlarının paylaşılmadığını söyleyebiliriz. Elimizdeki tek bilgi kırıntısı tanıtım duyurusunun yapıldığı videoda yer alan “Yeni sosyal ve çok oyunculu deneyim sayesinde evrenin herhangi bir yerinde başka insanlarla tanışıp beraber oyun oynayabileceksiniz” açıklaması. Bunun Hello Games için hayli iddialı bir açıklama olduğunu söyleyebiliriz.

VR desteği de cabası

Steam VR başta olmak üzere popüler VR gözlükleriyle de uyumlu olması, 14 Ağustos tarihinde çıkacak Beyond’un insanları eve kapatıp asosyalleştireceği anlamına geliyor. Ancak Hello Games muhtemelen multiplayer ve VR tarafında yapılan iyileştirmelerin aksine çok daha şaşırtıcı ve heyecan verici yenilikleri hayata geçirmeyi planlıyor olabilir. Şuan için bunun en olduğuna dair herhangi bir bilgi veya tahminimiz yok. Ancak Beyond güncellemesinin çıkış tarihi yaklaştıkça yeni detaylar gün yüzüne çıkabilir.

Bu arada Beyond güncellemesinin No Man’s Sky’a verilecek son güncelleme olmayacağı da aşikar. Muhtemelen oyunculardan gelecek geri dönüşler doğrultusunda Hello Games daha kusursuz ve sürükleyici bir oyun deneyimi için iyileştirmeler yapmaya devam edecektir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız