Ön siparişe açılan ASUS ROG Phone haftaya alıcılara teslim edilecek

717

Son dönemde akıllı telefon sektörünün ciddi bir değişim içine girmesi, birbirinden farklı ve yenilikçi modellerin gün yüzüne çıkmasıyla daha iyi anlaşılabilir hale geldi. Tam ekran telefonlar, çentikli modeller ve asansör şeklindeki kameralar gibi çeşitli teknolojiler 2018 yılı içerisinde karşımıza bol bol çıktı. Bu yıla damgasını vuran bir diğer akım ise “oyuncu telefonu” modelleri oldu elbette. Xiaomi’nin Black Shark, Razer’in de Razer Phone modeliyle katıldığı bu kervana son olarak ASUS Rog Phone ile dahil oldu.

PC oyuncularının masaüstü bilgisayar veya laptoplarda yaşadığı oyun deneyimini mobile uyarlama hedefiyle yola çıkan ASUS, ABD genelinde Rog Phone için verilen ön siparişleri kabul etmeye başlamış bulunuyor.

Ön siparişe açılan ASUS ROG Phone haftaya alıcılara teslim edilecek - ProGamerTR

AnTuTu’da en üst sıralarda

Tahmin edileceği üzere ASUS Rog Phone pek de ucuza satılmayacak. Ancak telefonun sahip olduğu teknik özelliklere bakacak olursak, fahiş bir fiyata satılması anlam kazanabiliyor. Overclock işleminden geçen Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye ev sahipliği yapan modelde 8 GB RAM yerini almış. İsteğe göre 128 veya 512 GB’lık dahili hafıza tercih edilebiliyor.

6 inç büyüklüğündeki 2160×1080 çözünürlüklü AMOLED ekrana görüntü yansıtan telefon, Razer Phone kadar hızlı olmasa da 90 Hz yenileme frekansına sahip. Hatırlanacağı üzere Razer Phone’da bu değer 140 Hz idi.

Cihazın arka tarafında ise 12 ve 8 MP’lik çift lensli kamera mevcut. Bu kameranın ne kadar iyi iş çıkardığı henüz bilinmiyor, ancak muadillerinden geri kalmayacağı muhakkak.

Fiyatı el yakacak!

Paket şeklinde satılan telefonun kutusunda birçok aksesuar mevcut. Sonradan takılabilir soğutma fanı aksesuarıyla birlikte 128 GB’lık ROG Phone için biçilen değer 899.99 dolar kadar. ABD genelinde ön sipariş almaya ASUS Mağazası, Amazon ve sürpriz olarak Microsoft Mağazası üzerinden başlayan şirket daha fazla hafızaya ihtiyaç duyan müşterilerine 512 GB’lık versiyonu öneriyor. Bu üst modelin fiyatı ise 1,099.99 dolar.

Amazon’da yer alan bilgilendirme metnine göre ön sipariş veren müşterilere 29 Ekim itibariyle ürünleri kargolanacak.

ROG Phone’un en büyük rakibi Razer Phone 2’nin 799 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğunu hesaba katarsak, ASUS’un oyuncu telefonu pazarında bu yeni modeliyle ne kadar başarılı olacağı merak konusu haline geliyor.