Original Battlefront oyunu GOG’da satışa çıktı

576

Takvim yaprakları 2017’yi gösterdiğinde piyasaya sürülen Star Wars: Battlefront2 oyunu bize tek bir şeyi hatırlattı: Önceden çıkan klasik Battlefront oyunlarının ne kadar kaliteli yapımlar olduğu gerçeğini! Serinin önceki yapımlarına baktığımız zaman gerçekten de Star Wars hayranlarının BF oyunlarıyla kaliteli vakit geçirdiğini görebiliyoruz. Ancak şaşırtıcı bir şekilde seriye sonradan dahil olan yapımlarda bu sürükleyicilik hissi kaybolmuş durumda.

Neyse ki orijinal Battlefront oyunu şimdilerde popüler dijital oyun mağazası GOG’daki yerini almış bulunuyor. DRM kısıtlaması olmadan indirilebilecek oyun, Star Wars film serisini izleyen tutkunların favori yapımları arasında yer alıyor.

“Orijinal” derken, gerçekten orijinal olandan bahsediyoruz!

Açık konuşalım, yukarıda geçen cümlelerde “Orijinal Battlefront” derken 2015 yılında çıkış yapan ve Star Wars:Battlefront adıyla görücüye çıkan oyundan bahsetmiyoruz. Kastımız ta 2004 yılında çıkışını gerçekleştiren, ilk ve gerçek orijinal Battlefront yapımı.

Bu noktada ortaya çıkabilecek tüm kafa karışıklıkları için oyuncuların EA’ye kızgın olduğunu da belirtmekte fayda var. Modern günümüzün Battlefront oyunlarına bundan 15 sene kadar önce çıkan bir oyunun adını vermekte ne gibi bir fayda gözetilmiş, bilinmez.

Star Wars gününe özel indirimler var

Bu arada Battlefront oyununu GOG’dan indirmek isteyenlere güzel bir haberimiz var: Sevilen mağaza platformu Star Wars gününe özel indirim kampanyası düzenlemiş. Tüm dünyada 4 Mayıs tarihinde kutlanan Star Wars günü için GOG, bir dizi Star Wars oyununun fiyatında indirime gitme kararı almış bulunuyor.

Bu oyunların arasında ise Knights of the Old Republic, Jedi Knight II: Jedi Outcast ve Episode 1: Racer bulunuyor. Henüz yeni yayınlanan ve çiçeği burnunda olan Battlefront ise yüzde 15 indirimle 8.49 dolar ücretle alıcılara teslim ediliyor. 15 yaşında olmasına rağmen hala daha zamanın ötesinde değerlendirilen bu yapım, henüz oynamamış olanlar için ilgi çekici olmayı sürdürüyor. Üstelik hala daha sunucuları aktif olduğu için 32 kişiye kadar anlık online multiplayer modunu kullanabilmek mümkün.

Bu arada 2005’te çıkan Battlefront2’yi de GOG’dan sadece 3.49 dolar karşılığında satın alabileceğiniz bilgisini paylaşalım.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız