Pokemon Masters bu yaz iOS ve Android’e geliyor!

194

Mayıs ayının son günlerinde 2000’li yılların unutulmaz çizgi film serisi Pokemon’un tüm haklarını elinde bulunduran The Pokemon Company düzenlediği basın açıklamasında bir dizi yeni ürününü kamuoyuna tanıtmıştı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Pokemon GO ve bu oyun için geliştirilen yeni Pokemon Sleep aksesuarı katılımcıların bir hayli ilgisini çekmişti.

Biraz gözden kaçmış olsa da aynı etkinlikte Pokemon Masters adı verilen yeni mobil oyunun da duyurusu gerçekleştirilmişti. Bugüne dek The Pokemon Company çıkışı beklenen oyuna dair detaylı açıklama yapmaktan kaçınmıştı, ancak bugün oyunun üzerindeki sır perdesi bir nebze daha aydınlanmış bulunuyor.

Oyun oynanışı henüz gün yüzüne çıkmadı

The Pokemon Company ilk olarak Pokemon Masters oyunu için hazırlanan fragman videosunu paylaştı. Aşağıdan izleyebileceğiniz bu video yine çizgi film formatında ve oyunun oynanışına dair hiçbir detay içermiyor.

Yaklaşık 4 dakika süren videoda Pokemon’un oyunlarından ve çizgi filmlerinden aşina olduğumuz karakterler de yer alıyor: Brock, Misty, Cheren, Lance, Erika, Red, ve Blue gibi.

Her ne kadar bu kısa fragman bize yeni bir şey anlatmıyor olsa da, Pokemon’un resmî web sitesinde yer alan bir blog yazısı önemli ipuçları içeriyor.

Buna göre Pokemon Masters oyuncuları Pasio adı verilen yapay bir adada sürecek maceraya davet edilecekler. Pasio’da ise Pokemon karakterleri ve eğitmenler birbirleriyle eşleşecekler. Tıpkı çizgi filmde olduğu gibi.

Diğer takımlarla mücadele edilebilecek

Pasio adasında geçecek olan bu macera dolu oyunda muhtemelen diğer eğitmenleri de takım bünyesine katacak ve onların Pokemon’larıyla eşleşmelerine yardımcı olacağız. Her bir oyuncu en fazla 3 adet eğitici çalıştırabilecek, diğer eğitmen takımlarıyla ise gerçek zamanlı olarak mücadele edebilecek. PvP savaşlarıyla çok eğlenceli geçmesi planlanan oyunda yer alan tüm eğitmenler kendilerine has bazı özel yeteneklere de sahip olacaklar. Yani eğitmenler, arenada savaşan Pokemon’larına ek bazı güçler kazandırıp destek çıkabilecekler.

Şuan için çıkış tarihi net olarak paylaşılmayan Pokemon Masters oyununun önümüzdeki yaz aylarında iOS ve Android platformları için ücretsiz olarak yayınlanması bekleniyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız