PUBG, Google Play Store’un 2018’in en iyileri listesinde!

711

2018 yılının son günlerine geldiğimiz şu sıra Google her sene olduğu gibi bu yıl için de popüler uygulama mağazası Play Store’un en çok sevilen içeriklerini duyurdu. Bu listede yılın en çok oynanan oyunları ve Google Play’de en çok izlenen filmleri de yerini almış bulunuyor.

Listede yer alan bazı içerikler, ki PUBG Mobil bunların başında geliyor, uzun süredir tahmin edilen ve beklenen isimlerden oluşuyor. Ancak bazı içeriklerin ise 2018’in en çok beğenilenleri arasında yer alması hemen hemen hiç kimse tarafından tahmin edilmiyordu.

PUBG, Google Play Store'un 2018'in en iyileri listesinde! - ProGamerTR

Yılın en popüler oyunu: PUBG Mobil

Çinli teknoloji firması Tencent sahipliğindeki PUBG Mobil, 2018 yılında Google Play Store’da en çok indirilen oyun oldu. Ancak benzer kategorideki Fortnite listede yok, bunun sebebi ise Fortnite’in henüz Play Store için yayınlanmamış olması.

Yılın en popüler uygulaması ise şaşırtıcısı bir şekilde “Drops” oldu. Çeşitli dillerin çok kullanılan kelimelerini kolaylıkla öğrenmenize yarayan uygulama 20’den fazla dili destekliyor. Aylık ise 20 TL kadar bir ücreti mevcut.

Yılın filmleri de belli oldu

Bu arada Google, yıl içinde en çok izlenen filmlerin listesini de paylaştı. Buna göre Black Panther filmi 2018 yılında Play Store’un en çok gişe yapan filmi olurken, bu yapımı Avengers: Infinity War takip etti. Üçüncü sırada Thor: Ragnarok yer alırken bir diğer süper kahraman filmi Deadpool 2 de de beşinci sırada listelendi. Jumanji 2 bu listede bulunan ve süper kahraman filmi olmayan tek yapım olarak dördüncü sırada yer aldı.

Filmlerin yanı sıra Play Store’un en popüler dizileri de Google tarafından açıklandı. En çok izlenen dizi ülkemizde de çok sevilen The Walking Dead oldu. Bu diziyi Riverdale takip ederken üçüncü sırayı The Big Bang Theory, dördüncü sırayı ise The Flash aldı.

Bir ilke imza atıldı

Her zamankinden farklı olarak Google bu yıl bir ilke imza atarak kullanıcıların 2018 yılının favori içerikleri için oylama yapmalarına imkân tanıdı. Katılımcılar PUBG Mobil’i yılın oyunu seçerken Avengers: Infinity War’ı da yılın filmi ilan ettiler. 2018 yılının uygulaması olarak ise YouTube TV seçildi.