PUBG Mobil’de ücretli üyelik dönemi başladı

159

Şu sıralar PUBG Mobil’den yeni haberleri çok az duymaya başladık. Kararlılık sorunlarını gideren ve hatalardan iyice arınan oyun, şimdilerde yapımcısı Tencent’in para kazanmaya yönelik yeni bir müdahalesine maruz kaldı. Normalde tamamen ücretsiz olan yapımda artık ücretli üyelik dönemi resmen başladı. PUBG Prime adı verilen bu yeni abonelik paketi, Amazon Prime’ı andıran bir isme ve kısman de benzer özelliklere sahip.

PUBG Mobil'de ücretli üyelik dönemi başladı - ProGamerTR

Farklı abonelik paketleri mevcut

Diğer çoğu mobil oyun örneğinde olduğu gibi bu Prime paketlerinde de satın alan herkese aylık çeşitli bonuslar hediye edilecek. Örneğin giriş seviyesi Prime abonesi olanlar sadece günlük Battle Points ve 5 UC kazanacaklar. Fiyatı ise çok da pahalı sayılmaz, sadece 99 cent. Ancak sunduğu avantajlara bakıp baz Prime paketinin bir üst seviye olan Prime Plus’tan daha az satacağını söyleyebilmek mümkün. Her gün 20 UC kazandıran bu üyeliğe sahip olanlar, oyun içi eşyaları Battle Points’lerle satın alabilecekler. Bu son özellik standart Prime üyeliğinde de var bu arada.

Her gün giriş yap, puanları topla!

Öte yandan Prime Plus aboneleri oyuna giriş yaptıkları her gün 10 RP puanı kazanacak, çeşitli eşyalarda günlük indirimlerden faydalanabilecek ve ilk Klasik Kutu açılışını yüzde 50 indirimle gerçekleştirecek. Son olarak Prime Plus abonelerinin aralarında 300 UC’nin de bulunduğu çeşitli ekstra bonuslardan faydalanma şansı da bulunuyor.

Eğer PUBG Mobil ile çok fazla vakit geçiriyorsanız, bu abonelikleri satın almak mantıklı bir tercih olabilir. An itibariyle farklı tüm Prime paketlerini satın alabilmeniz mümkün. Dilerseniz her ay farklı bir pakete de abone olabiliyorsunuz. Üstelik Tencent an itibariyle Prime Plus aboneliklerinin ilk ayında yüzde 50 indirim sunuyor, bu da aylık 4.99 dolar yapıyor. İlk aydan sonra ise fiyat 9.99 dolara yükseliyor.

Peki, oyuncular bu yeni ücretli üyelik paketleriyle ilgili ne düşünüyor dersiniz? Şuana kadar Twitter’da PUBG Mobil’in hesabına gönderilen yorumlar pek de olumsuz sayılmaz açıkçası. Tencent’in para kazanmaya odaklanmaktan ziyade oyunu daha da iyileştirmesi gerektiğini düşünenlerin sayısı azımsanacak gibi değil.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız