Razer ‘in yeni Viper oyuncu faresi modeli çıktı

332

“Oyuncu faresi” denildiği zaman aklınıza Razer geliyorsa kesinlikle yalnız değilsiniz. Bugüne dek üretmiş olduğu oyuncu ekipmanlarıyla sektörde kendine has bir müşteri kitlesi edinen Razer, her geçen gün yeni modeller geliştirerek ürün gamını genişletmeyi de sürdürüyor.

Oyun deneyimini iyileştiren, eli yormayan, ergonomik ve kullanışlı fare modelleriyle özellikle profesyonel oyuncuların vazgeçilmezi haline gelen Razer’in son çıkardığı ürün ise hayli ses getirmiş durumda. Razer Viper adını taşıyan bu yeni model, sahip olduğu optik switch özelliği sayesinde yüksek satış rakamlarına ulaşacak gibi gözüküyor.

Razer’in yeni Viper oyuncu faresi modeli çıktı – ProGamerTR

Fiziksel temas gerekli değil

Razer Viper’e dair resmî web sitesinde yer alan ürün açıklamasında yeni nesil optik switchler için “Razer’in optik switchleri sayesinde bilgisayara sinyal göndermek için fiziksel temas gerekliliği ortadan kalkıyor. Kızılötesi ışınları sayesinde farenin sol veya sağ tıkı sinyali bilgisayara ulaşıyor. Her bir parmak hareketinde ve basışında switchler anlık tepki veriyor. Bu sayede her bir fiilin oyuncunun isteği ve bilgisi doğrultusunda gerçekleşmesi sağlanıyor” ifadeleri kullanılmış.

Tabii sıradan oyuncular veya günlük kullanıcılar için bu teknoloji pek bir anlam ifade etmiyor olabilir. Ancak saliselik hareketlerin ve milimetrik atışların önem taşıdığı profesyonel e-Spor müsabakaları için Razer Viper’in gayet iyi iş çıkaracağı pekala söylenebilir. Özellikle sık sık tıklama gerektiren oyunları oynayanlar, Razer Viper’de aradıkları kaliteyi bulacaklardır.

Bu arada Razer’in açıklaması Viper modelinin 70 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olduğu yönünde. Yani neredeyse bir ömür boyu bu ürün herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanabilmeniz olası.

Razer ’in programlanabilir düğmeleri de var

Razer’in son mahareti Viper’in yetenekleri bunlarla sınırlı değil elbette. 5G optik sensörüne ev sahipliği yapan model 16,000 DPI çözünürlüğe ve toplam 8 adet programlanabilir butona da bünyesinde yer vermiş. Bu düğmelere Razer’in uygulaması üzerinden çeşitli kombinasyonlar atayabilmek mümkün. Üstelik fareye ilişkin ayarlaranızı kaydedebilmeniz için ufak da olsa dahili bir depolama alanının da üründe yer aldığını belirtmiş olalım.

Razer Viper’in 80 dolara satıldığını ve an itibariyle Razer’in web sitesi üzerinden temin edilebileceğini ise potansiyel alıcılara bildirmekte yarar olacaktır.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız