Resident Evil oyunları Switch’e geliyor

102

Nintendo Switch konsol sahipleri şu sıralar inanılmaz heyecanlı, çünkü bir döneme damgasını vuran efsane korku oyunu serisi Resident Evil yapımları platform dahilindeki e-mağaza üzerinde satışa çıkmak üzere.

Hatırlanacağı üzere geçen sene Ekim ayında serinin geliştiricisi Capcom, toplamda 3 farklı Resident Evil oyununun Switch’e geleceğini açıklamıştı. Resident Evil 0, 1 ve 4’ün çıkacağının açıklanmasının ardından geçen süre zarfından sonra bugün bu oyunların ne zaman Switch’te oynanabilir hale geleceğini de öğrenmiş bulunuyoruz.

Resident Evil oyunları Switch'e geliyor - ProGamerTR

21 Mayıs’ta bekleyiş son buluyor

Capcom’dan yapılan duyuruda bahsi geçen 3 oyunun Nintendo eShop üzerinden 21 Mayıs tarihinden itibaren indirilebileceği belirtildi. Şirket şuan için fiyatlandırmalar hakkında bir açıklama yapmış değil, ancak ön siparişlerin 28 Şubat’ta kabulüne başlanacağı belirtiliyor. Muhtemelen fiyatlar da bu tarihlerde netlik kazanacaktır. Oyunlar hayli eski olduğu için çok da fahiş bir ücret politikasının benimsenmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Fiziksel kopyaları da satılacak

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Avrupa kıtası genelindeki ülkelerde bu üç oyun ayrı ayrı, dijital olarak eShop’tan indirilebilecek. Aynı şey Kuzey Amerika bölgesi için de geçerli, ancak Atlantik’in diğer yarısında yaşayan oyuncular Resident Evil 0 ve 1’i Resident Evil Origins Collection paketiyle fiziksel olarak da temin edebilecekler.

Seçili oyun mağazalarında satışa çıkacak olan bu çok özel kutu, koleksiyonerlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Fakat ne yazık ki Resident Evil 4 bu kutuya dahil olmayacak, onu ayrıyeten satın almak gerekecek.

Aradan tam 15 yıl geçmiş!

Aslına bakılırsa Nintendo’nun R.E. oyunlarıyla ilişkisi pek de yeni sayılmaz. Listede adı geçen üç oyun da 2000’li yılların ortalarında GameCube platformu için piyasaya sürülmüş ve oyunculardan geçer not almayı başarmıştı. Tüm bu oyunları uzun bir aradan sonra Switch’e uyarlamak mantıklı bir hareket. Aradan 15 yılı aşkın bir süre geçmiş olsa da, hala Resident Evil oynamak isteyenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil.

Hakkında merak edilen birçok sorunun bulunduğu Resident Evil’in Switch uyarlamaları için önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgiye ulaşabilmeyi umuyoruz. Gelişmeleri takip etmek için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız