Resident Evil’in Switch uyarlaması pahalıya mal olacak!

96

Bundan birkaç gün önce Japon oyun stüdyosu Capcom’un taşınabilir oyun konsolu Nintendo Switch’e Resident Evil serisini getireceği haberini gündeme taşımıştık. Bir döneme damgasını vuran bu seri, özellikle korku ve bulmaca oyunu oynamayı sevenlere hitap ediyordu.

Eski olması hasebiyle grafikleri tekrar elden geçirilen ve günümüz teknolojilerine uyarlanan Resident Evil serisinden Switch’e uyarlanan oyunlar ise şu şekilde sıralanıyor:Resident Evil HD Remaster, Resident Evil 0 ve Resident Evil 4.

Resident Evil'in Switch uyarlaması pahalıya mal olacak! - ProGamerTR

Bundan iki ay kadar sonra, 21 Mayıs tarihinde Switch’in resmî oyun mağazası eShop’taki yerini alması beklenen oyunlar aslında eski yapımların taşınabilir konsola portlanması, yani uyarlanmasından ibaret. Eğer seriye daha önce hiç başlamadıysanız denemeniz tavsiye edilir. Veya Switch’te nostalji yaşamak ve korku dolu anlar geçirmek için de tercihiniz Resident Evil serisi olabilir.

Fiyat listesi kamuoyuyla paylaşıldı

Yeni olmadıkları için oyunların 60 dolar gibi A kalite yapımlarla aynı fiyattan satışa sunulması beklenmiyordu ama, sanılanın aksine Resident Evil uyarlamaları hiç de ucuza satılmayacak. Oyunlar her biri 29.99 dolarlık bir ücretle oyuncuların beğenisine sunulacak. Bu, çıkalı 10 seneden fazla olmuş bir oyun için en az 150 TL ödeme yapılması gerektiği anlamına geliyor.

İşin kötü tarafı bahsi geçen 3 oyunu paket olarak indirimli şekilde satın alma seçeneği de mevcut değil. En azından toplu bir şekilde ödeme yapan oyunculara cüzi de olsa bir miktar indirim teklif edilebilir di, ki bu da satışlara olumlu etki ederdi.

Diğer platformlardan 10 dolar daha pahalı

3 oyunu ayrı ayrı satın almak isteyenlerin 90 dolar kadar bir bütçe ayırması gerekiyor, bu hiç de azımsanacak bir rakam değil. Üstelik ilginç bir şekilde adı geçen oyunlar PS4 ve Xbox One platformlarında 19.99 dolar ücretle satılıyor.

Capcom’un Switch’i premium bir konsol gibi düşünüp 10 dolar daha pahalıya satış yapmasının mantığı merak konusu olmuş durumda. Hele ki tüm oyunlar birbirinin aynısı iken. Ancak bu konuda yapacak hiçbir şey yok, RE oynamak isteyen Switch sahiplerinin kesenin ağzını açmaları gerekecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız