Rift Rivals Kazananı LCK oldu!

379

League of Legends’ın dönem arası turnuvalarından Rift Rival’ın “Red Rift” ismiyle bilinen Asya ayağında maçlar tamamlandı. Çin ve LMS takımlarına karşı yarışan Güney Kore temsilcileri turnuvayı şampiyonlukla kapatmış oldu.

FİNALDE LPL’İ 3-1 İLE GEÇTİLER

            Geçtiğimiz iki sene boyunca turnuvayı domine eden ve son dönemde Asya’nın yeni devi olarak gösterilen Çin ligi LPL, bu seneki Rift Rivals’a beklenen düzeyde başlayamadı. Grup aşamasından itibaren ibrenin LCK’yı işaret ettiği turnuvanın finalinde, Güney Kore ekipleri oynanan dört maçın sadece birini kaybetti ve toplamda 3-1 skorlar Rift Rivals Asya şampiyonu olmayı başardı.

İLK EŞLEŞLEMENİN GALİBİ KINGZONE DRAGON X 

            Rift Rivals Asya finalinin açılışı heyecanlı bir müsabakaya sahne oldu. Sakin başlayan karşılaşmanın 10. dakikası itibariyle Invictus Gaming, rakibi Kingzone Dragon X’i saf dışı bırakmaya başladı. LCK temsilcisinin yıldız oyuncusu Deft’in devreye girmesiyle üzerindeki baskıyı atan ekip, Baron güçlendirmesini de ele geçirdikten sonra IG’yi kendi bölgesine hapsetmeyi başardı. Bu andan itibaren özellikle Ezreal seçimini çok doğru kullanan Kore ekibi, rakibini rahat bir şekilde bozguna uğrattı.

SKT HATASIZ OYNADI

            İkinci eşleşmede favori olarak gösterilen ekip SKT, turnuvanın sürpriz yapma potansiyeli en yüksek ekiplerinden Top Esports’a karşı mücadele verdi. Oyuna harika başayan SKT kısa sürede 3000 altını aşan bir fark yakaladı. Faker ve Teddy’nin kontrolü ellerine almasıyla oyunu rolantide tutan Güney Kore temsilcisi, 30. dakika itibariyle rakibinin gardının düşmesini fırsat bilerek maçı hızlı bir şekilde sonuçlandırdı. .

ÇİN TEMSİLCİLERİNİN UMUTLANDIĞI AN

            Funplus Phoenix’in erken oyundaki Ejder savaşından 3 skor almasıyla Güney Kore ekibi Griffin toparlanması zor bir dezavantaja girdi. Doinb için yapılan Pantheon seçimi ile koridor ve harita görevlerini domine etmeyi başaran Çin temsilcisi, geç oyunda da hata yapmayarak üstünlüğünü galibiyete dönüştürmeyi başardı.

ZAFER DAMWON GAMING İLE GELDİ

            JD Gaming’in hızlı, agresif ve kaotik oyun anlayışı karşısında çaresiz kalan Güney Kore ekibi Damwon Gaming için son maç hiç de iyi başlamamıştı. Ancak rehavet ve basit hatalar ile Damwon ormancısı Canyon’un müthiş Karthus oyunculuğu devreye girince JD Gaming üstünlüğünü hızlı bir şekilde kaybetti. Bu geriye düşüş de Çin ekibinin ormancısı Flawless’ın hiçbir varlık gösterememiş olması da büyük etken oldu. Rakibinin hatalarını sergilemeyen Damwon Gaming üçüncü maçı kazanmayı başararak zaferi Güney Kore’ye getirmiş oldu.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız