Shenmue 3’ün çıkış tarihi üçüncü defa ertelendi

467

Hayranlarının çıkışını merakla beklediği Shenmue 3 bugüne dek kaç kez ertelendi? Bu sorunun cevabı ne yazık ki “Birçok defa” şeklinde verilebilir. Kötü haber şu ki, bugün öğrendiğimiz yeni bir gelişme oyunun çıkışının bir daha ertelendiğine işaret ediyor.

Deep Silver ve Shenmue 3’ün mucidi Yu Suzuki’nin yaptığı ortak açıklama oyunun çıkışının ikinci bir tarihe, önümüzdeki Kasım ayına ötelendiği yönünde oldu. En az 10 yıldır piyasaya sürülmesi beklenen ve artık sevenlerin sabır taşını çatlatan Shenmue 3, umarız ki Kasım ayında resmî çıkışını gerçekleştirebilir.

2 sene önce çıkması bekleniyordu

Aşina olmayanlar için bazı detaylardan bahsetmek gerekirse, alınan bu son erteleme kararı Shenmue 3 için üçüncü kez oluyor. Oyun tutkunlarının yaptığı kitlesel fonlama sayesinde geliştirme süreci tamamlanması gerekirken ne olduysa oldu ve Shenmue 3 bir türlü söz verilen 2017 yılında çıkışını gerçekleştiremedi.

Ardından çıkış tarihi için 2018’in ikinci yarısına işaret edildi, son olarak da 27 Ağustos 2019 tarihine gün verildi. Fakat beklenen yine olmadı ve Shenmue 3’ün indirilebilir hale gelmesi başka bahara kaldı. Tabii dördüncü kez ertelendiği haberi gelmezse!

3 ay daha ertelendi

Evet, bugün elde ettiğimiz bilgilere göre Shenmue 3’ün çıkış tarihi tam 3 ay daha ertelendi ve 19 Kasım 2019 olarak yeniden güncellendi. Oyunun kitlesel fonlama yaptığı Kickstarter sayfasında yayınlanan son güncelleme mesajında Deep Silver ve Yu Suzuki oyun için “Neredeyse hazır” dedi, ancak “Tam manasıyla işlerin sonlanabilmesi için birazcık daha zamana ihtiyacımız var” diye de not düştü.

“İhtiyaç duyduğumuz bu ekstra zaman dilimiyle dünyanın dört bir yanındaki oyunculara hak ettikleri gerçek Shenmue deneyimini yaşatmayı umuyoruz” denilen mesajın sonunda ise “Anlayışınız ve sabrınız için çok teşekkürler” cümlelerine yer verildi.

Eh, Shenmue hayranları oyunun çıkışı için beklemeye zaten alışmış gözüküyorlar. Yaklaşık 20 yıldır çıkışı beklenen Shenmue 3’e kavuşmak için birkaç ay daha beklemekle herhangi bir sorunları olmayacaktır. An itibariyle bu son gecikme haberinin gerçekten son olması için dua etmelerinden başka yapacak bir şeyleri yok.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız