SNES ve GameCube oyunları Switch Online’a gelebilir!

245

Nintendo’nun aylık ve yıllık aralıklarla satışını gerçekleştirdiği abonelik servisi Switch Online’a kayıt olmanın en büyük avantajlarından biri, onlarca klasik NES oyununa ücretsiz ulaşabilme imkânı tanıyor oluşu. Üstelik her ay Nintendo düzenli olarak koleksiyonunu nostaljik oyunları Switch’e uyarlayarak genişletmeyi sürdürüyor. Öyle ki bazen Metroid veya The Legend of Zelda gibi oyunların özel versiyonlarını yayınlayarak bu klasik oyunların tutkunlarını sevindirdiklerine de şahit oluyoruz.

Klasik oyunların peyderpey Switch’e uyarlanacağını duyan oyuncular ilk günden bu yana sunulan bu hizmetin diğer klasik Nintendo konsolları için geliştirilen oyunları da kapsayıp kapsamayacağını merak ediyorlardı.

Bu haklı bir soruydu, çünkü Wii ve Wii U konsollarında bulunan Nintendo Sanal Konsol mağazası üzerinden bahsi geçen klasik oyunlar indirilebiliyordu. Nintendo eShop gibi faaliyet gösteren bu mağaza Nintendo hayranları tarafından çokça sevilmişti. Switch an itibariyle 2,5 yaşına basmış olmasına rağmen Sanal Konsol özelliğinin hala daha bu yeni platformla entegre olmaması uzun süredir hayal kırıklığına yol açıyordu.

Switch Online’ın kolesiyonu daha da genişleyecek

Halihazırda Switch Online, klasik Nintendo oyunlarına erişebilmek için oyuncuların elindeki tek açık kapı. Fakat görünüşe göre Switch Online aboneliği çok yakın tarihte NES oyunlarının haricindeki diğer klasik yapımlara da ev sahipliği yapmaya başlayacak. Nintendo Japonya tarafından yayınlanan bir haberde şirketin başkanı Shuntaro Furukawa, yatırımcılara verdiği demeçte Switch Online hizmetini başka eski platformları da kapsayacak şekilde genişletmeyi planladıklarını duyurdu.

Furukawa “Şu aşamada size gelecekte klasik konsol donanımlarıyla alakalı yeni bilgi aktaramıyorum. Ancak sunmuş olduğumuz çevrimiçi hizmetin Famicom (NES) oyunlarının daha da fazlasını kapsayacak şekilde genişletilmesini düşünüyoruz. Bununla birlikte oyunları Switch’e uyarlamak için farklı yöntemleri de masaya yatırmış durumdayız” dedi ve insanların nostaljik oyunları güncel konsol modellerinde oynama isteklerini anladıklarının altını çizdi.

SNES, Nintendo 64 ve GameCube oyunları gelebilir

Tüm bu açıklamalar doğrultusunda Nintendo Switch Online hizmetinde yer alan oyunların daha da çoğalarak SNES, Nintendo 64 ve hatta GameCube yapımlarını kapsayacak şekilde genişlemesinin söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz. Tabii tüm bunlar ancak zaman içerisinde kesinlik kazanabilecekler.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız