Stardew Valley'in Android sürümü Play Store'da! - ProGamerTR

Stardew Valley oyununun Android işletim sistemine uyarlanmış versiyonu nihayet Google Play Store’daki yerini aldı. An itibariyle ücretini ödeyen herkes tarafından satın alınabilir hale gelen oyunun fiyatı, iOS platformundaki sürümüyle aynı: Sadece 8 dolar.

Konsol ve PC tarafındaki Stardew Valley ile birebir aynı olan mobil sürümün versiyonu 1.3 olarak kayıtlara geçmiş durumda. Tek eksiği multiplayer özelliğinin olmaması. Ancak ilerleyen günlerde bu özellik de oyuna dahil edilebilir.

Stardew Valley'in Android sürümü Play Store'da! - ProGamerTR

Tarla yönetmeye hazır mısınız?

Aşina olmayanlar için Stardew Valley’in ne tür bir oyun olduğuna dair kısa açıklama yapmak gerekirse, bugüne dek hiç aşina olmadığınız muhteşem bir tarla simülasyonuyla karşı karşıya olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğer oyunu oynamadıysanız daha önce hiç tecrübe etmediğiniz muhteşem oyun içi dinamiklerinin sizi beklediğini söyleyebiliriz.

Üstelik Stardew Valley’i Android’in yanı sıra PC, Xbox One ve PlayStation 4 (PS4) platformlarında oynayabilmeniz de mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=pHUqhYslji4

Tarla yönetmek ve çiftçilik yapmak ilk etapta oyunun çok sakin bir tempoda ilerleyeceği izlenimini uyandırabilir. Ancak yanıldığınızı Stardew Valley evrenine girdikten sonra fark edeceksiniz. Özellikle mobil cihazlardan oynayınca karşınıza çıkan görevler farklılaşacak ve her seferinde daha fazlasını yapmanız istenecek.

Kayıt verileri PC’ye transfer edilebiliyor

Eğer oyunun PC versiyonunu oynamış ve mevcut kayıt dosyanızı Android cihazınıza aktarmak istiyorsanız, Stardew Valley’in geliştirici ekibi buna imkân tanıyor. “PC kayıt verilerini transfer et” özelliği sayesinde masaüstünden mobil cihaza veri aktarımı mümkün.

Bu arada oyun yola ilk çıktığında sadece PC platformu için ConcernedApe (Chucklefish Limited) tarafından geliştirilmişti. Mobil cihazlara uyarlanma süreci ise tamamen bağımsız, kendilerine The Secret Police adını veren bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Oyun halen daha Chucklefish Limited ismi altında mağazalarda listeleniyor olsa da durum bu. PC versiyonunda çalışan her ne varsa, multiplayer özelliği hariç, Android’e de aynen başarıyla uyarlanmış.

Yeni güncellemeler yolda

Oyunun iOS versiyonuna çıkış yaptıktan sonra otomatik kaydetme özelliği eklenmişti. Xbox One ve PS4 platformları için hazırlanan Stardew Valley’e de yakın tarihte yeni özellikler ve hata gidermeleri içeren bir dizi güncellemenin çıkması bekleniyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız