Stardew Valley’in PC sürümü için 1.4 numaralı güncelleme yolda!

146

Çıkışını takip eden dört yılın ardından piksel tasarımlı grafiklere ev sahipliği yapan Stardew Valley oyunu hala daha güncelleme almayı sürdürüyor. Oyunun geliştiricisi, ConcernedApe rumuzlu Eric Barone uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı son güncellemeyi ise neredeyse hazır hale getirdi. Buna göre bahsi geçen son güncelleme ilk etapta PC platformu için yayına alınacak ve oyunun sürüm numarası 1.4 olacak. Barone’un açıklaması bu güncellemenin oyuna en başından beri getirmeyi istediği yenilikleri nihayet katabileceği yönünde.

Hatasız bir oyun deneyimi bizi bekliyor

Peki bu yenilikler neler? Yine kendisinin açıklamasına baktığımızda şu satırlar karşımıza çıkıyor:

En başından beri üzerinde titizlikle çalıştığım bu oyunun tüm hatalardan tamamen arınmasını amaçlıyorum. Oyunun kontrolleri ve verdiği hissiyatla ilgili oyuncuların garip karşıladığı bazı detaylar var. Bunları giderdikten sonra Stardew Valley’in genel kalitesini yükseltmek niyetindeyim. Bu sayede çok daha keyifli ve sorunsuz bir oyun deneyimi oluşturabilmem mümkün olacak.

Stardew Valley’in geliştirici blog sayfasında yer alan bu cümlelere bakarak güncellemeye dair beklentiyi yükseltmemiz işten bile değil doğrusu.

Oyuna birçok yeni içerik de eklenecek

Versiyon 1.4 sadece cilalama, yani mevcut içeriği hatasız hale getirme girişimi değil elbette. Görünüşe göre oyuna bir dizi yeni içerik de dahil olacak. Barone’un bu noktada çok fazla ipucu paylaştığı söylenemez, ancak şu veya bu şekilde oyunun daha da gelişeceği muhakkak. Mesela balık yakalarken artık oltadan tek değil, iki adet balık çekebileceksiniz. Bunun gibi ufak ama oyun deneyimini iyileştiren noktasal müdahaleler hayata geçirilecek.

Çıkış tarihi belli oldu

Malum olduğu üzere Stardew Valley’de kaydedilen tüm ilerlemeler bir kayıt dosyasına kaydediliyor. Oyuna eklenecek yeni görevler ve etkinlikler Barone’a göre o kadar sürükleyici olacak ki, oyuncuların mevcut kayıt dosyalarını silip maceraya yeniden atılmaları bile gerekebilecek.

Haberde bahsettiğimiz güncellemenin ne zaman piyasaya çıkacağı ise belli olmuş durumda. Barone’a göre 1.4 sürüm numaralı güncelleme PC için 26 Kasım tarihinde yayına alınacak. Mobil ve konsol versiyonları içinse henüz bir tarih aralığı belirtilmemiş. Muhtemelen PC çıkışını takip eden birkaç hafta içinde yayınlanmasına şahit oluruz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız