Steam ‘de ‘Bahar Temizliği Etkinliği’ yapıldı

460

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Steam indirimleri şenliğine pek bir şey kalmadı. Fiyatlarda ciddi miktarda indirime gidildiği için yüzbinlerce oyuncu, belki 1-2 defadan fazla oynamayacağı oyunları dahi sırf kampanya düzenlendiği için satın alıp kütüphanesine atıyor. Bir daha da dönüp yüzüne bakmıyor. Bölüm sonuna gelemediği hatta hiç gelemeyeceği oyunlar Steam’in kütüphanesinde boşuna yer kaplamayı sürdürüyor.

Steam'de'Bahar Temizliği Etkinliği' başladı - ProGamerTR

Steam ‘de bahar temizliği şart oldu!

Hal böyle olunca Steam yeni bir etkinlik düzenleyerek kullanıcılarını bahar temizliği yapmaya davet etti. Eski ve unutulan oyunların üzerindeki tozlara bir “Puf!” demeyi amaçlayan şirket yöneticileri, oyuncuların sahip oldukları ve uzun süredir oyanmadıkları yapımlarla vakit geçirmeleri karşılığında ödüllendireceğini duyurdu.

Steam üyeleri kendilerine verilen görevleri tamamladıkça rozet kazanabilecekler. Bahsi geçen görevler arasında “Önceden en az 2 saat oynadığın, ancak sonra uzun süredir oynamadığın bir oyunu yeniden aç” gibi oyuncuları unuttukları yapımlara yönlendirecek ödevler yer alıyor.

Görevler her gün yenilenecek

Steam, kullanıcılara tanımladığı bu görevleri her gün istisnasız yenileyecek. Yeni bir profil rozeti açmak isteyen oyuncuların ise verilen görevlerden en az 5 tanesini başarıyla tamamlaması gerekecek.

Verilen diğer görevlerden bazıları ise şu şekilde:

  • Geçtiğimiz 6 ay içinde satın aldığın herhangi bir oyunu oyna.
  • Arkadaşın tarafından önerilen bir oyunu oyna.
  • Steam hesabına eklediğin ilk oyunu oyna. Eğer daha önce bu görevi tamamladıysan, satın aldığın ikinci oyuna yönel.
  • Satın aldığın ama bugüne dek hiç oynamadığın bir oyunu aç.
  • Üzerine etiket eklediğin bir oyunu oyna.

Bu ve bunun gibi birçok görevi tamamladıktan sonra profiz rozetlerinin kilidini açabilmek mümkün hale gelecek. Eğer uzun süredir Steam hesabı kullanıyorsanız, satın aldığınız ilk ve ikinci oyunu uzun bir aradan sonra açmak güzel bir nostalji yaşatabilir.

Bu arada Steam, etkinlik dönemi boyunca aralarında Left 4 Dead 2, Black Desert Online Remastered, Don’t Starve Together ve Endless Space 2 gibi yapımların bulunduğu bazı oyunları tamamen ücretsiz hale getirdi.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız