Steam sunucuları ‘Yaz indirimleri’ yoğunluğuna dayanamadı!

263

Her zaman olduğu gibi yaz indirimleri döneminde Steam’in devasa kütüphanesindeki oyunların büyük çoğunluğunda ciddi oranlarda indirimler yapılacak. Oyuncular diğer tarihlere kıyasla bu zaman aralığında istek listelerine kaydettiği oyunları çok daha ucuza temin edebilecekler. Bu kesinlikle oyuncular için olumlu bir gelişme, ancak an itibariyle ufak bir sorunumuz var: Steam indirimlerin başlamasıyla artan yoğunluğu karşılamakta çok zorlanıyor!

Şuan biz bu satırları kaleme alırken Steam’e zar zor giriş yapılabiliyordu. Oyuncular ucuza oyun satın almak için Steam’e akın ettiği için olsa gerek, sunulan cazip tekliflerden faydalanabilmek için artık eskisinden çok daha uzun süreler boyunca beklemek zorunda kalabiliyoruz.

İnsanlar akın akın Steam’e giriyor!

Fakat idmanlı olanlar mutlaka hatırlayacaktır, Steam ilk kez böyle bir indirim döneminde yavaşlık ve çökme sorunları yaşamıyor. Hem yaz, hem de kış dönemi geleneksel olarak gerçekleştirilen indirim kampanyalarında bu gibi bağlantı problemleriyle karşı karşıya kalabiliyoruz.

Genelde bu sorunlar indirimlerin başlangıç döneminde etkisini gösteriyor, orta ve sonlara doğru etkisini yitiriyor. Bu sebeple eğer sizler de sinir stres harbine girmeden, rahat rahat oyun alışverişi yapmak istiyorsanız biraz daha beklemenizde yarar olabilir.

Ne satın alınabilir?

Bu yılki Steam Yaz İndirimleri kapsamında oyuncular Grand Prix adı verilen minik bir oyunu da Steam üzerinden oynayabilecekler. Oyuncuları toplamda 5 farklı takıma bölen ve bu takımlara sırasıyla Hare, Corgi, Cockatiel, Tortoise ve Pig adını veren Steam indirimlerin devam ettiği her gün bu ekiplerin bitiş çizgisine ilk sırada ulaşmasını talep ediyor. Ekibinizi ilk sıraya taşımak içinse indirim dönemi boyunca size verilen görevleri yerine getirmeniz ve oyun satın alarak para harcamanız isteniyor.

Peki kazanana ne veriliyor dersiniz? İlk 3 sıradaki takımlardan rastgele seçilen bazı Steam üyeleri, istek listelerindeki tüm oyunları ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebiliyorlar. Bu kesinlikle muhteşem bir ödül. Yarışmaya katılmadan önce istek listenizi oyunlarla doldurmayı unutmayın. Bakarsınız şans bu kez size güler!

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız