Steam Yaz Satışları 2018’in başlayacağı tarih sızdırıldı!

864

Havaların her geçen gün ısınmaya başlaması, yaz aylarının kapıda olduğunun habercisi. Fakat bu havalar oyuncular için ayrı bir öneme sahip: Steam Yaz Satışları’na sayılı günler kaldı!

Sene boyunca bu kampanya döneminin başlamasını bekleyen on binlerce PC oyuncusu, istek listelerine ekledikleri satın almak için Valve’den gelecek “Steam Yaz Satışları başladı!” haberini duymaya can atıyor. Gerçekten de bu indirim dönemi başladığı zaman Steam’in dev oyun kütüphanesinde yer alan birçok yapım, yüzde 70-80’i bulan indirimlerle oyuncuların beğenisine sunuluyor.

İşin kötü tarafı şu ki, Steam Yaz Satışları’nın ne zaman başlayacağı önceden açıklanmıyor. Her sene farklı tarihlerde düzenlenen kampanya için en fazla geçen senelerdeki tarihler göz önünde bulundurularak çeşitli tahminlerde bulunabiliyoruz. Steam Yaz Satışları genellikle Haziran ayı içerisinde bir tarihte başlıyor, ancak bazen Temmuz ayının başlarına da sarkabiliyor. Neyse ki yeni ortaya çıkan sızıntı kaynaklı bir haber sayesinde Steam Yaz Satışları 2018’in başlayacağı tarihi öğrenmiş bulunuyoruz.

Steam Yaz Satışları 2018'in başlayacağı tarih sızdırıldı! - ProGamerTR

İşte oyunların büyük indirime gireceği o tarih!

Steam’de yer alan oyunların detaylı istatistiklerini tutan üçüncü parti servis SteamDB tarafından yapılan bir Twitter paylaşımına göre Steam Yaz Satışları 2018, takvim yaprakları 21 Haziran’ı gösterdiğinde başlayacak. İddia edilen bu tarih Steam’in Reddit’teki sayfasında da doğrulandı. Oyun geliştiricilerine gönderildiği öne sürülen e-postanın sızdırılmasıyla teyit edilen bilgiler arasında indirimin 21 Haziran’da saat 9:55’te başlayıp 5 Temmuz günü saat 10:05’te biteceği de yer aldı.

Bahsi geçen bu yazışmaların ekran görüntüsü de paylaşıldı, ancak bunların gerçek olup olmadığını bilmenin kesin bir yöntemi yok. SteamDB’yi muteber bir kaynak olarak değerlendirirsek, verilen tarihlerde oyunların indirime gireceğini söyleyebiliriz. Ancak son tahlilde Valve’den herhangi bir doğrulama veya reddetmenin gelmediğini de belirtmekte fayda var.

Kredi kartlarınızı hazırlayın!

Her ne olursa olsun Steam Yaz Satışları 2018’in Haziran ayı içinde başlayacağı kesin olarak biliniyor. Bu da en fazla 2-3 hafta kadar daha beklemek zorunda olduğumuz anlamına geliyor. Kredi kartlarınızı hazırlayın, çünkü hayalini kurduğunuz oyunları çok ucuza satın alma fırsatı bir daha ne zaman gelir, bilinmez.