Switch için hazırlanan en iyi bağımsız oyunlar tanıtıldı

630

Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Switch’e sahip olan kullanıcılar hayli uzun bir süredir 2019 yılında piyasaya çıkacak oyunların tanıtılacağı Direct etkinliğinin başlaması için gün sayıyorlardı. İşin kötü yanı Nintendo bugüne dek Direct’te görücüye çıkacak oyunlara dair herhangi bir açıklama yapmış değildi. Neyse ki geldiğimiz noktada eğlence devi Indie Highlights (Öne çıkan bağımsız oyunlar) adını verdiği özel bir yayın düzenlendi.

23 Ocak itibariyle başlayan Indie Highlights yayını, isminden de anlaşılacağı üzere sene içerisinde Switch platformuna gelecek olan oyunların tanıtımını içeriyor. Malum, devasa oyun stüdyoları tarafından hazırlanmayan ve daha çok 3-5 kişilik küçük kadroların elinden çıkan başarılı yapımlara “Bağımsız”, yani “Indie” oyun adını veriyoruz.

Switch için hazırlanan en iyi bağımsız oyunlar tanıtıldı - ProGamerTR

Wargroove nihayet gün yüzüne çıkıyor

Gerçekleştirilecek olan yayında da tanıtılması merakla beklenen bazı oyunların netlik kazanacağı düşünülüyor. Mesela Wargroove oyunu bunların başında geliyor. Bahsi geçen oyunun duyurusu Switch henüz piyasaya çıkmadan yapılmıştı, ancak görünüşe göre hala daha çalışmalar sona ermiş değil.

Sunumu Nintendo Avrupa gerçekleştirecek

Görünüşe göre Indie Highlights sunumu, Nintendo’nun Avrupa birimi tarafından tertip edilecek. Hayli aktif çalışan ve Kuzey Amerika genelinde Switch’in satış rakamlarını üst sıralara çıkaran Nintendo Amerika’nın bu sunumla hiçbir ilgisi yok gibi gözüküyor. Keza bir diğer birim olan Nintendo İngiltere’den de bu saate dek herhangi bir Twitter mesajı dahi paylaşılmış değil.

Tüm bunlar Nintendo Amerika ve İngiltere’nin kendi sunum planı üzerine çalıştığına işaret ediyor olabilir. Nitekim daha önce de Indie Highlights sunumu düzenlendiğinden Nintendo Amerika’nın Nindies Showcase ismiyle kendi sunumunu hazırlayıp basın mensuplarını çağırdığına şahit olmuştuk. Bu sefer de aynı yöntem izlenebilir.

Hangi oyunlar geliyor?

Peki, Nintendo Switch’e hangi bağımsız oyunlar geliyor? Bu soruya kesin ve net cevaplar verebilmek şuan için mümkün değil. Ancak tahminler düzenlenecek sunumda Terraria, Windjammers 2 ve Slay the Spire gibi yapımların görücüye çıkacağı yönünde yoğunlaşıyor. Kim bilir, belki de adını sanını hiç duymadığımız yeni nesil bağımsız oyunlar ilk kez Switch platformu için tanıtılır ve Nintendo diğer konsollara gol atar!