Switch Online aboneliklerini aile planına çevirme imkânı sunacak

249

Günümüzün yeni modası çevrimiçi abonelik hizmetleri herkese ve farklı beklentilere hitap edecek çeşitli paketlere ev sahipliği yapıyorlar. Bunların başında da bir servisi aynı çatı altında yaç şayan birden fazla kişinin kullanmasını sağlayan “aile planları” geliyor. Şu sıralar daha bir popüler olmaya başlayan aile planları sayesinde ciddi tasarruf edebilmek mümkün.

Öyle ki Netflix’ten tutun Spotify’a kadar birçok servis aile planı seçeneğine sahip. Gençler, öğrenciler ve iş arkadaşlarının yanı sıra gerçek aile bireyleri de tercihlerini bu seçenekten yana kullanıyorlar. Böylelikle herhangi bir servis, tek tek abonelik satın almaktan çok daha ucuza mal edilebiliyor.

Şimdilerde ise bu kervana Nintendo Switch de katılmak üzere. Ülkemizde pek yaygın olmasa da Switch abonelerinin büyük çoğunluğu aynı zamanda Switch Online abonesi. Bugüne dek bu servisin aile planı opsiyonu yoktu, ancak çok yakında bu durum değişecek. Çıkışı merakla beklenen özelliğin kısa sürede devreye alınacak olması ise cabası.

Nintendo Avrupa tarafından açıklandı

Twitter’daki resmî hesapları üzerinden bir paylaşım yayınlayan Nintendo Avrupa, çok kısa süre içerisinde mevcut Switch Online aboneliklerinin aile hesabına dönüştürülebileceğini duyurdu. Bu kesinlikle olumlu bir gelişme. Böylelikle tekil aboneliği olan ve bitmesine kısa süre olan kullanıcılar, sürenin bitmesini beklemek zorunda kalmayacaklar. Mevcut hesaplarını tek bir aile hesabı altında birleştirebilecekler.

Senelik fiyatı 35 dolar

Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var: Nintendo Switch Online’ın senelik ücreti 20 dolar. Bu yönüyle Switch Online’ın PS Plus ve Xbox Live Gold’dan kat kat ucuz olduğu söylenebilir. Ancak yine de senelik 20 dolar vermek istemiyorsanız aile üyeliğine terfi edebilecek ve yıllık sadece 35 dolar karşılığında aynı hesabı ortaklaşa kullanabileceksiniz.

1 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği açıklanan yeni aboneliği ise aynı anda 8 Nintendo hesap sahibi kullanabilecek. Farklı kulvarlarda olsa da Netflix’te bu rakam 4 ile sınırlıydı. Nintendo kesinlikle bu alanda da cömert davranmış.

Paranızı boş yere harcamak istemiyorsanız bu fırsattan faydalanmanız kesinlikle önerilir. 35 doları 8 kişi bölüştüğünüz zaman ortaya çok komik rakamlar çıkacaktır.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız