Switch’te Faceoff Deluxe+ kablolu oyun kolu satış çıktı!

360

Nintendo Switch için Faceoff Deluxe+ adını taşıyan yeni bir kablolu oyun kolu üreten firmada, kumandanın 22 Temmuz tarihi itibariyle satışa sunuldu.

Rakip diğer modellerin aksine Faceoff Deluxe+ sahip olduğu dahili 3.5 mm’lik kulaklık girişiyle öne çıkıyor. Bu sayede oyuncular Fortnite başta olmak üzere çeşitli oyunları oynarken sesli iletişim kurabiliyorlar. İlk kez Nisan ayında duyurusu yapılan kumandanın çıkış tarihi ve fiyat bilgisi o dönemde paylaşılmamıştı. Tüm bu bilgiler ancak şimdilerde netlik kazandı.

Fortnite oynamak daha zevkli olacak

“Nintendo Switch için profesyonel bir oyun kolu” olarak pazarlanan Faceoff Deluxe+ modelinin muadillerinden daha yüksek satış rakamlarına ulaşması mümkün. Tabii bu kulaklık girişi sayesinde ancak mümkün olacak. PDP’nin açıklamasına göre yeni oyun kolu Nintendo Switch için çıkan tüm oyunlarda kulaklıklara ses çıkışı sağlayabilecek. Entegre olarak oyun içi sesli görüşme özelliği olan yapımlar da aynı şekilde. Fakat oyuncuların bu özelliği en çok Fortnite oynarken kullanmaları söz konusu.

Aslına bakılırsa entegre ses jakı oyuncuların pek de yabancı olduğu bir durum değil. Daha önce de PlayStation ve Xbox için geliştirilen üçüncü parti kablolu oyun kollarında jak girişi mevcut bulunuyordu. Fakat Faceoff Deluxe+ modelinin tek olayı bununla sınırlı değil. Kumandanın ön yüzeyi, yani kabuk kısmı tamamen değiştirilip özelleştirilebiliyor. Nintendo’nun en sevilen oyunlarından Mario ve Zelda gibi oyunlara özel geliştirilen bazı tasarımları tercih edebilmek mümkün mesela. Keza siyah ve mavi kamuflaj tasarımları da mevcut.

Programlanabilir tuşlara ev sahipliği yapıyor

Diğer özelliklerine göz attığımız zaman kablolu oyun kumandasının iki adet programlanabilir tuşu da bünyesinde barındırdığı görülebiliyor. Bu tuşlar tamamen özelleştirilebiliyor ve herhangi bir hareket atanabiliyor. Mesela oyun içi müzik sesini açıp kısmak veya mikrofonu tamamen sessize alabilmek gibi.

Nintendo tarafından resmen lisanslanan PDP Faceoff Deluxe+ modeli 24.99 dolar ücretle satışa sunulacak. Şirket ise siparişleri 22 Temmuz itibariyle alıcılara kargolamaya başladı.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız