Tarihin En Büyük Ban Dalgası!

Geçtiğimiz Temmuz ayında 275.000’den fazla oyuncu oyundan uzaklaştırıldı ! Son zamanlarda oyunda hile kullanan oyuncuların sayısı gittikçe arttı. Çoğu oyuncu bundan dolayı Valve şirketine sitemlerde bulunuyordu. Valve ise hileciler hakkında herhangi bir çalışma sürdürmüyordu. Bu sessizliğin ardından 147.854 oyuncu sınırsız uzaklaştırma aldı. Hemen sonrasından Overwath sistemi ile 131.225 oyuncu banlandı. Tarihin En Büyük Ban Dalgası! Fakat bunu unutmamak lazım ki Overwatch insanların izleyip karar verdikleri bir sistem olduğu için hatalı banlar söz konusu olabilir.

 

Peki bu kadar oyuncu neden bir anda banlandı? Gibi söylemleri etrafımızda duymuşuzdur. Dedikoduya göre, yaklaşık 8 aydır kullanılan para ile satılan bir hack yazılımını yeni satın alan bir müşteri VAC sistemine yanlışlıkla tanıtıyor. Ve bunun ardından tüm o bahsedilen hile yazılımını kullananlar banlanıyor.

Bir başka dedikodu ise VAC sistemine, hala yakalanmayan 12 adet hile programı bulunmakta olduğu. CS:GO gün geçtikçe köklü oyuncularını kaybetmekte. Bunun sebebi ise oyunun yapısında köklü değişiklikler ve gittikçe artan hile sorunu olduğu düşünülmekte.

ProGamertr Ailesi olarak en kısa zamanda hile sorunun düzelmesini umuyoruz 🙂

Tarihin En Büyük Ban Dalgası! ve diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.