Tavuk restoran zinciri KFC’den ‘sevgili simülasyonu’ oyunu!

216

Dünyanın en büyük tavuk restoran zincirlerinden KFC son yıllarda dikkatleri üzerine çekmek için bir sürü garip harekete imza attı. Ancak şirketin son hamlesi, bu garip hareketlerin en garibi olabilir!

Bugün oyun bloglarına düşen bir habere göre KFC şimdilerde oyun pazarına giriş yaptı. Bir sevgili simülasyonunun yayıncısı olmaya karar veren KFC, logosunda da yer alan keçi sakallı kurucusu Albay Sanders’e oyunda başrol vermiş. Oyuncular karşılarına çıkan seçenekler arasında tercihte bulunarak sorulara cevaplar veriyor ve Sanders’i baştan çıkarmaya çalışıyorlar. Nasıl ama?

Sanders’in gençliği bizi karşılıyor

Bu arada KFC’nin pazarlama stratejisine baktığımızda Sanders’in hep yaşlı fotoğraflarının kullanıldığını görebiliyoruz. Ancak oyunda karşımıza çıkacak olan Albay Sanders çok daha genç! Anime karakteri şeklinde tasarlanan KFC’nin kurucusu genç bir okul öğrencisi aynı zamanda.

Beyaz sakalı ve beyaz saçıyla baştan çıkarmanızı bekleyen Sanders’in bulunduğu bu oyunun tam adı ise “I Love You, Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator” şeklinde belirlenmiş. İsminden de anlaşılacağı üzere bir “sevgili yapma simülasyonu” ile karşı karşıyayız.

24 Eylül’de çıkış yapacak

Bu arada I Love You, Colonel Sanders oyunu halihazırda Steam’de listelenmiş durumda. Çıkış tarihi ise 24 Eylül olarak gözüküyor. Oyunun Steam sayfasındaki “Hakkında” bölümüne baktığımızda ise oyunun dinamiklerine dair merak edilen çoğu sorunun cevabıyla karşılaşabiliyoruz. Buna göre oyuncular dostluk ve aşk hayatlarını doğrudan etkileyecek çok önemli kararları bu oyunda alabilecekler. Oyunda ise Sanders’i baştan çıkarmaya çalışacak tek kişi siz olmayacaksınız, başka rakip karakterler de karşınıza çıkacak.

Oyun açıklamasında ise şu satırlar yer alıyor: Aşçılık okulunda hayatta kalabilmek için her şeyi yapmaya hazır mısın? Albay Sanders en iyi ortağı olarak seni mi seçecek? Veya belki daha fazlası için seni seçer?

Oyuncular 9 adet sevilebilir karakteri seçebilecekleri gibi, gizemli sona da ulaşma şansını elde edecekler. İlerleyen bölümlerde ise çeşitli yemek pişirme müsabakalarına katılma imkânı da olacak. Psyop isimli stüdyo tarafından geliştirilen oyun 24 Eylül tarihinden itibaren Steam üzerinden satın alınabilecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız