Tetris 99 yeni DLC ile çevrimdışı oynama özelliğine kavuştu

521

Nintendo Switch konsol sahipleri arasında hayli popüler olan Tetris 99, nostalji yaşamak isteyenleri kendine çekmeyi başaran bir yapım. Ancak oyuna dair en büyük eleştirilerden biri, bugüne dek sadece Switch Online aboneleri tarafından oynanabilir olmasıydı. Neyse ki şimdilerde bu durum geçerliliğini yitirdi ve Tetris 99 için yayınlanan Big Block DLC’si ile yapıma çevrimdışı oynama özelliğinin bulunduğu iki farklı mod eklenmiş oldu. Evet, artık Switch Online aboneliğine ihtiyaç duymadan Tetris 99’u oynayabilmek pekala mümkün.

Tetris 99 yeni DLC ile çevrimdışı oynama özelliğine kavuştu - ProGamerTR

İki yeni mod dahil oldu

Fakat Big Block DLC’sini ücretsiz indiremiyorsunuz ne yazık ki. Tetris 99’un ücretsiz bir oyun olduğunu hesaba katarsak bu hareket biraz garip duruyor, kabul. Ancak bu DLC’nin en büyük olayı CPU Battle ve Marathon isimli iki farklı modun eklenmiş olması.

CPU Battle daha çok Tetris 99’un battle royale modunu andırıyor, ancak 98 farklı gerçek insan yerine 98 bilgisayar ile oyunu oynuyorsunuz. Diğer yandan Marathon modu çevrimdışı özelliğiyle oyuncuları bekliyor. Bu modda amaç, mümkün mertebe satırları Tetris çubuklarıyla doldurarak puan toplamak. Tahmin edeceğiniz üzere bunun da herhangi bir sınırı yok.

Yeni modlar yolda!

Bugüne dek üretilen birçok farklı Tetris oyununda Marathon modu farklı isimlerle yer almıştı. Nihayet Tetris 99’a da bu çok sevilen modun eklenmesi olumlu bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

Bu arada Big Block DLC’sinin Nintendo eShop’ta yer alan açıklamasında “Ek olarak yayına alınacak yeni oyun modları ilerleyen tarihlerde görücüye çıkacak” ibaresi kullanıldı. Bir Tetris oyununa ek olarak ne tür oyun modu eklenebilir, şuan için tahminde bulunmak güç. Ancak oyuncuları heyecanlandıran bu gelişme ilerleyen tarihlerde tam manasıyla netlik kazanabilir.

Fiyatı açıklandı bile

Evet, gelelim Tetris 99 için çıkan Big Block DLC’nin fiyatına. Nintendo eShop üzerinden 9.99 dolar ücretle satılan ek paketi sırf çevrimdışı oynama özelliği için satın almayı düşünenler olacaktır. Normalde Switch Online pek pahalı sayılmaz, ancak tek seferlik 9.99 dolar ödeyerek Tetris 99’u sürekli yanınızda taşımak da mantıklı gözüküyor. Bu noktada tercih sizin.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız