The Elder Scrolls: Blades Android ve iOS’ta erken erişime açıldı

175

Gündemin yoğunluğu yüzünden kaçırmış olabilirsiniz, ancak bu hafta The Elder Scrolls serisi tam 25 yaşına bastı! Bu önemli kilometre taşını kutlamak içinse serinin yapımcısı Bethesda birçok farklı şey yaptı: Morrowind’i PC platformunda ücretsiz yayınlamaktan tutun, The Elder Scrolls Legends ve Elder Scrolls Online için yeni güncellemeler geliştirmek gibi.

Son olarak firma çıkışı merakla beklenen The Elder Scrolls: Blades oyununu erken erişime açarak hayran kitlesine çok güzel bir sürpriz yaptı.

The Elder Scrolls: Blades Android ve iOS'ta erken erişime açıldı - ProGamerTR

Bethesda’dan hiç beklenmeyen hamle!

The Elder Scrolls: Blades ilk kez E3 2018’de mobil cihazlarda oynanabilecek bir oyun olarak tanıtılmıştı, ki bu Bethesda’nın fan kitlesi tarafından hiç beklenmeyen bir şeydi. Çünkü yıllardan beri The Elder Scrolls serisi PC ve konsol platformlarının dışına hiç çıkmamıştı.

Şirketin inovasyon içeren en son hamlesi Blades ve Skyrim VR gibi sanal gerçeklik platformlarında oynanabilecek çeşitli oyunlar geliştirmek olmuştu.

Erken erişime nasıl katılınır?

Eğer Bethesda’ya bir şans vermek ve geliştirdikleri ilk mobil oyunu denemek istiyorsanız, e-posta kutunuzu kontrol etmenizde fayda olabilir. An itibariyle Bethesda hem iOS, hem de Android platformu için erken erişim davetiyelerini yavaş yavaş göndermeye başladı. Bazı şanslı oyuncular oyunu henüz çıkmadan erkenden oynama fırsatını yakalamış olacaklar.

Ancak hala daha e-posta almamışsanız, bu sizin davet edilmediğiniz anlamına gelmiyor. Blades’e ilişkin SSS (Sık Sorulan Sorular) sayfasını ziyaret ettiğinizde Bethesda’nın tüm davetiyeleri aşama aşama gönderdiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Zaten firmanın amacı mümkün mertebe daha çok kullanıcı tarafından erken erişim sürümünün test edilmesini sağlamak. Bu yüzden Elder Scrolls: Blades’e özel açılan web sitesini ziyaret ederek hızlıca üye kaydını oluşturabilmeniz mümkün. Yani evet, davetiyeniz olmasa da erken erişime kaydolarak mobil cihazınıza Blades’i yükleyip deneyimleyebilirsiniz.

Kullanıcılardan geri dönüş toplanacak

Erken erişim versiyonunda var olan hataların yanı sıra kullanıcı kaynaklı istek ve taleplerin de değerlendirmeye alınması sonucu Bethesda, Blades’in final sürümünün kusursuz çalıştığından emin olduktan sonra final sürümü yayına alacak. Ancak şuan için oyunun kesin bir çıkış tarihine sahip olmadığını belirtmekte yarar var.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız