The Elder Scrolls: Blades erken erişime açıldı

576

Geçen ay popüler oyun geliştiricisi Bethesda, çok sevilen serinin mobil cihazlar için uyarlanan yeni yapımı The Elder Scrolls: Blades oyununun erken erişime açılacağı bilgisini kamuoyuyla paylaşmıştı. Gerçekten de dediği gibi oldu ve bir kesim oyuncu cep telefonuna oyunu yükleme şansını yakaladı. Eğer bu ilk kayıt dalgasını kaçırdıysanız Bethesda size ikinci bir şans daha sunuyor. An itibariyle erken erişim tüm oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda.

The Elder Scrolls: Blades erken erişime açıldı - ProGamerTR

İki işletim sistemi de destekleniyor

Evet, eğer iOS veya Android işletim sistemine sahip ve minimum gereksinimleri karşılayan bir cihaza sahipseniz, mobil uygulama mağazası üzerinden erken erişim talebinizi iletebilmeniz mümkün. Bunun için Bethesda hesabı oluşturmanız bile gerekmiyor, süreç çok basit ve hızlı.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus şu: Mağazadan indireceğiniz gerçek uygulama çok küçük bir dosya boyutuna sahip. Ardından Bethesda’nın sunucularına bağlanan oyun, oyunun tamamını sonradan indirmeye başlıyor ve bir nevi kendini yamalıyor. Bu sebeple eğer hücresel veriyi kullanıyorsanız ve yeteri kadar internet paketiniz yoksa ay sonu fatura geldiğinde canınız yanabilir. Bu sebeple mutlaka güçlü çeken bir WiFi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.

Hala beta sürecinde

Belirtmemiz gereken bir diğer konu da oyunun herkes tarafından indirilebiliyor olmasına rağmen halen daha beta sürecinde olduğu gerçeği. Malum, erken erişime açma planı zaten bu iş için var. Oyunculardan toplanacak geri dönüşler doğrultusunda var olan tüm hatalar giderilecek ve oyunun kusursuz hale gelmesi sağlanacak.

Öte yandan halihazırda oyunda gördüğünüz bazı detaylar final sürümde değişiklik gösterebilir. Henüz kesin bir çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da, tahminler The Elder Scrolls: Blades oyununun yıl sonuna doğru piyasaya sürüleceği noktasında yoğunlaşıyor.

Bu arada oyun için yöneltilen en büyük eleştiri, yapımın Pay 2 Win, yani kazanmak için para ödeme konseptini benimsediği yönünde. Oyunu indirerek bunun doğru olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

Evet, durum genel hatlarıyla bundan ibaret. Eğer hala daha oyuna bir şans vermek istiyorsanız, iTunes App Store veya Google Play Store üzerinden Blades için erken erişim başvurusunda bulunarak kurulum gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız