The Elder Scrolls: Blades yıl sonuna doğru Switch’e geliyor

448

Önde gelen oyun stüdyolarından Bethesda, E3 2019 etkinliğinde düzenlediği basın toplantısı kapsamında yeni müjdesini oyunculara duyurdu: The Elder Scrolls: Blades oyunu yıl sonuna doğru Nintendo Switch için çıkacak.

The Elder Scrolls: Blades oyunu ilk kez geçtiğimiz yılın E3 konferansında görücüye çıkmıştı ve kesinlikle The Elder Scrolls 6 ile alakası yoktu. Elde ettiğimiz bilgiler ise uzunca bir süredir mobil cihazlara uyarlanmamış olan The Elder Scrolls: Blades’in nihayet elde de oynanabilir hale geleceği yönünde.

Bir süredir erken erişime açıktı

Serinin hayranlarının yakından bileceği üzere Blades geçtiğimiz Mart ayında iOS ve Android platformları için erken erişime açılmış ve sınırlı sayıda oyuncuyla test edilmeye başlanmıştı. Geldiğimiz noktada ise Bethesda işleri hızlandırdı ve oyunu yıl sonuna kadar yetiştirmek için çalışmaya başladı.

An itibariyle elimizde Blades’in Switch versiyonu için kesin bir çıkış tarihi mevcut değil. Fakat Bethesda’nın oyunu sonbahar ayları içerisinde piyasaya sürmesi, oyun editörlerinin ortak kanaati olarak öne çıkıyor.

Oynaması tamamen ücretsiz olacak

Oyun Switch’e uyarlandığı zaman tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi ücretsiz indirilebilecek. Çarpraz oynama ve çarpraz platform ile ilerleme desteğini de sunacak olması, Blades oyuncuları için ciddi bir avantaj. Bu, oyuncuların Switch’te de akıllı telefonlarında da aynı karakterle oyunda ilerleyebilecekleri anlamına geliyor.

Mobil cihazlardan Switch’e uyarlanan çoğu yapımda olduğu gibi Blades de Switch’in Joy-Con isimli kumandalarıyla uyumlu çalışacak. Mavi ve kırmızı kumandaları elle hareket ettirerek oyun içindeki karakteri yönlendirebilmek mümkün olacak. Tabii bunun için Switch’in masa üstü moduna alınması gerekecek.

Yeni güncelleme de çıkıyor

Tüm bunların üzerine Bethesda çok yakın bir tarihte The Elder Scrolls: Blades için bir dizi iyileştirme ve yeni özelliğin bulunduğu güncellemesini yayına alacak. Sürüm numarası 1.1’e güncellenecek olan oyunda yeni ejderha görevi, özel mücevher sistemi, yan görevler ve 50 seviye üstü oyuncular için iyileştirmeler bulunacak.

Bu arada The Elder Scrolls: Blades’in Nintendo Switch’te nasıl gözükeceğini merak ediyorsanız, aşağıdaki videoyu hemen izleyebilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız