The Last of Us Part 2’de multiplayer modu olmayacak

222

Sevilen oyunun devamı The Last of Us Part 2’nin ne zaman yayınlanacağı kesinlik kazandığına göre artık Sony ve geliştirici şirket Naughty Dog’un daha fazla detayı gün yüzüne çıkarmasının zamanı geldi demektir. Nitekim her iki şirket de kendilerinden bekleneni yaptı ve oyuncuların merak ettiği bazı bilgileri halka açıkladı.

Fakat ne yazık ki bu haberler pek de iyi değil. Buna göre oyunun ilkinde var olan multiplayer, yani çok oyunculu modu Part 2’de yer almayacak. The Last of Us Part 2 her yönüyle tek başına oynanacak bir oyun olacak.

Peki tüm bilgileri nereden temin ettik dersiniz? Tabii ki The Last of Us Part 2’nin yönetmen yardımcısı Anthony Newman’ın popüler oyun blogu Polygon’a verdiği demeçlerden. Şaşırtıcı olan ise şu: Newman daha önce, 2018 yılında düzenlenen E3 etkinliği oyunun Part 2’sinde multiplayer modunun bulunacağı müjdesini vermişti. Görünen o ki geliştirme sürecinde bazı şeyler ters gitti ve zaman harcamamak için multiplayer modunu rafa kaldırdılar.

Oyuncular bundan pek hoşlanmayacak

Polygon’a yaptığı açıklamada Newman, “The Last of Us Part 2’de multiplayer modu yer almayacak. Biliyorum, bir önceki duyurumuzda bunun tam aksini söylemiştik. Ancak oyunun geliştirme ve kodlama süreci devam ederken bunun çok karmaşık olacağı ve işleri uzatacağı ortaya çıktı. Hal böyle olunca stüdyo olarak daha çok tek oyunculu deneyimi iyileştirmeye odaklandık” ifadelerini kullandı.

Seri haline gelen yapımın ilkini oynayan çoğu oyuncu bu haberi hoşnutsuzlukla karşılayabilir. Ancak bir kısım oyuncular da hikayeye ağırlık verilmesinin ve tek oyunculu deneyimin kusursuz hale gelmesinin daha iyi olduğu kanaatinde. Her iki taraf da haksız sayılmaz. Üstelik umudu tamamen kaybetmemek de gerek çünkü Naughty Dog oyun çıktıktan sonra multiplayer modunu bir güncellemeyle oyuna dahil edebilir. Fakat her türlü ilk çıkışta oyunu çok oyunculu oynayabilmek mümkün olmayacak.

Çıkış tarihi netleşmişti

Haberin başında da belirttiğimiz üzere The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi netlik kazanmıştı. PlayStation State of Play etkinliğinde açıklanan tarih 21 Şubat 2020 olarak kayıtlara geçti.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız