The Witcher’in kart oyunu Gwent önümüzdeki ay iOS’a geliyor

250

CD Projekt Red tarafından yapılan son duyuruya göre Gwent isimli yeni oyun önümüzdeki ay iOS platformundaki yerini alacak.

Aslında bu gelişme pek de sürpriz sayılmaz, çünkü Mart ayında oyunun 2019 yılı içerisinde iOS’a port edileceğine dair haberler gün yüzüne çıkmıştı zaten. Bugün geldiğimiz noktada Gwent’in resmen iOS’a uyarlanacağı kesinlik kazanmış oldu.

Kesin tarihi netleşti

Üstelik Gwent’in ne zaman mağazada yayınlanacağına ait kesin bir tarih de elimizde var artık: 29 Ekim. Oyun hem iPhone, hem de iPad’lerle uyumlu çalışacak. Yani eğer iPhone’un küçük ekranı sizin için yeterli değilse, Gwent’i daha büyük ekranlı iPad’inizde oynayabilmeniz mümkün olacak. Rekabetçi kart oyunlarının geniş ekranda daha keyifli oynandığı malum. Bu noktada oyunculara iPad seçeneğinin de sunulmuş olması sevindirici.

Bilmeyenler için Gwent

Bu arada aşina olmayanlar için Gwent oyununun ilginç hikayesini anlatmakta fayda var. Normalde Gwent, The Witcher 3: The Wild Hunt’ta yer alan minik bir oyundu. Oyunun hayli uzun süren maceralı senaryosu boyunca oyuncular çeşitli kartları toplayıp seri yapabiliyor, ardından Gwent’teki NPC karakterlerle mücadele edebiliyordu. Taverna ve mağaralarda geçen bu müsabakalar eğlenceli olduğu kadar zorlayıcıydı da.

The Witcher 3’ün hayranlarının Gwent’i çok sevmesi, geliştirici stüdyo olan CD Projekt Red’in bu mini oyunu bağımsız bir yapım haline getirmesiyle sonuçlandı. İlk kez geçen sene Ekim ayında PC platformu için yayınlanan Gwent, Aralık ayında da Xbox One ve PlayStation 4 için görücüye çıktı.

Android için ses seda yok

CD Projekt Red oyunun iOS’a uyarlanacağını duyurmasıyla birlikte Android versiyonu için de sinyali çakmıştı. Tahminler iOS ve Android sürümlerinin eş zamanlı çıkacağı yönündeydi ancak görüldüğü üzere beklenen gerçekleşmedi. Stüdyou, Android sürümünün belirsiz bir tarihte yayına alınacağını söylemekle yetiniyor şuan. Neyse ki elimizde en azından iOS uyarlamasının ne zaman çıkacağına dair kesin bilgi var. Muhtemelen ilerleyen günlerde benzer gelişmeler Android için de yaşanacaktır.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız