Toyota modelleri Forza Horizon 4 ‘teki yerini alacak

131

ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenecek olan otomobil fuarının başlamasına pek bir şey kalmadı. Dünyanın dört bir yanından önde gelen araç üreticilerinin üst düzeyde katılım göstermesi beklenen fuara sayılı gün kalmışken, Japon menşeli Toyota’dan yarış oyunu hayranlarını heyecanlandıracak yeni bir hamle geldi. Buna göre şirket resmen Forza serisine geri dönüş yapma kararı aldı.

Elde ettiğimiz bilgiler, Toyota modellerinin önümüzdeki ay Forza Horizon 4’e tekrardan ekleneceğine işaret ediyor. Toyota daha önceden en popüler yarış oyunu serilerinden biri olan Forza Horizon’dan sebebi bilinmeyen bir şekilde çekilmişti.

Oynayanlar hatırlar: Toyota modelleri serinin bir önceki yapımı olan Forza Horizon 3’te oynanabiliyordu. Ancak ne zaman ki Forza Horizon 4 çıktı, Toyota logosunu taşıyan araçları artık göremez olduk.

İllegal sokak yarışlarını özendirmemek için…

Bu konuya ilişkin çok fazla spekülasyon çıktı ama Toyota İngiltere’nin Twitter hesabından yapılan ve apar topar silinen bir paylaşımda modellerin Need for Speed ve Forza gibi oyunlardan çekilmesine gerekçe olarak “yasadışı sokak yarışlarının reklamını yapmamak” gösterilmişti. Aynı paylaşımın devamında Gran Turismo için de araba modellerinin lisansını vermeyecekleri bilgisi yer alıyordu.

Görünen o ki hayranlardan gelen tepkiler ve oluşan kamuoyu baskısı sonucu Toyota geri adım atma kararı almış bulunuyor. Forza’nın Twitter’dan yaptığı en son paylaşımda Toyota’nın Forza Horizon 4’e tekrardan geri döneceği belirtildi. Series 17 isimli son güncellemenin 12 Aralık’ta yayınlanmasıyla birlikte artık oyuncular yarış yaparken Toyota modellerini seçebilecekler. Kuşkusuz bu olumlu bir gelişme.

Hangi modeller eklenecek?

Series 17 güncellemesinin içinde 1998 model Toyota Supra RZ mutlaka yer alacak. Bu bilgi kesin ve teyitli, ancak başka hangi modellerin listede bulunacağı paylaşılmış değil. Kuvvetle muhtemel eklenecek tek araç Supra RZ olmayacak, başka modeller de gelecek. Öte yandan Series 17 güncellemesinde yeni araba modellerinin dışında bir dizi başka yeniliğin de hayata geçirilmesi bekleniyor. Oyun deneyimini iyileştiren, genel performansı arttıran ve kullanıcı arayüzünde çeşitli değişikliklerin yapıldığı bir güncellemenin çıkması umuluyor.

Toyota ve Forza’nın güçlerini yeniden birleştirmesi umarız ki bu sefer kısa sürmez.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız