Twitch’in tasarımı baştan aşağıya yenilendi!

225

Bu yıl geçen senelerdeki gibi düzenlenecek olan TwitchCon 2019 öncesi popüler oyun yayıncılığı platformu Twitch, yenilenen ve tam manasıyla kabuk değiştiren tasarımını görücüye çıkardı. Önceleri siyah ve mor rengi ağırlıklı olan tasarımı şimdilerde beyaz tonlarına doğru değişen Twitch’i ziyaret edenler kısa süreli bir şaşkınlık yaşamış olabilirler. Ancak markanın geçirdiği bu değişim sadece web sitesini değil, mobil uygulamaları da kapsamış durumda.

Neler değişti?

Göze çarpan en büyük yeniliklerin başında Twitch’in video oynatıcısı ve sohbet kısmında yapılan değişiklikler geliyor. Şuan herhangi bir yayıncının profilini ziyaret ettiğiniz zaman video oynatıcının uçtan uca uzandığını, ekranı büyük ölçüde kapladığını görebilirsiniz.

Twitch’in tasarımcıları video oynatıcının sol tarafına tavsiye edilen video ve kanalları sıkıştırmayı başarmış yine. Sağ tarafta ise aşina olduğumuz sohbet kutucuğu yer alıyor. Ancak video oynatıcının her zamankinden daha çok yer işgal ettiği kesin bir gerçek.

Twitch’in sohbet kısmı da değişti

Bu arada konu Twitch’in sohbet bölümünden açılmışken, popüler yayıncılık mecrasının Roobert adı verilen yeni bir yazı tipi kullanmaya başladığını da belirtmekte yarar var. Retro görünümlü bu yeni yazı tipi Twitch’in tamamında kullanılıyor artık. Fakat en çok da sitenin sohbet kısmında dikkatleri çekiyor. Neyse ki önceden kullanılan emojiler olduğu gibi duruyor, bu noktada herhangi bir değişiklik yok.

Tüm bunlara ek olarak Twitch’in logosu ve markanın ürünlerinde kullanılan renk tonları da baştan aşağıya güncellenmiş. Mor hala baskın renk olmaya devam ediyor ama isimleri oyun ve pop kültürü karakterlerinden esinlenerek seçilmiş Black Ops, Pika Pika ve DK adı verilen farklı renk tonları da sitede karşımıza çıkıyor artık. Keza Twitch’in karanlık mod teması da güncellenmiş, gelecekte engelli oyuncu ve izleyicilerin kullanımını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

Kullanıcıların çoğunluğu beğendi

Peki tüm bu değişikliklere Twitch kullanıcıları ne tepki verdi? Buna yüzde 100 doğrulukta bir cevap verebilmek mümkün değil, ancak çoğunluğun geçer not verdiğini söyleyebiliriz. Mevcut canlı yayınlara göz atmak ve Twitch’in yenilenen tasarımını görmek için siz de hemen platformu ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız