Twitch’ten Mixer’e geçen Ninja ‘ya manidar cevap!

326

Geçtiğimiz hafta popüler Fortnite yayıncısı Ninja ’nın veya gerçek adıyla Tyler Blevins’in sürpriz bir duyuruyla Mixer’e geçtiği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Hatırlanacağı üzere Ninja’nın Twitch’teki kanalına 14 milyondan fazla kullanıcı aboneydi. Ancak Microsoft’un cazip teklifinin ardından Ninja tam zamanlı olarak Mixer’de yayın yapmaya başladı. ABD’li teknoloji devinin Twitch’e alternatif olarak kurduğu oyun yayıncılığı platformu şuan için Twitch’in yarısı kadar bile kullanılmıyor. Ancak aralarında Ninja’nın da bulunduğu popüler yayıncılara yapılan tekliflerle bu durumun değişmesi amaçlanıyor.

Twitch’in cevabı merak ediliyordu

Günün sonunda Ninja’nın Mixer’e taşınması, mevcut abone kitlesinin de Mixer’i kullanmaya başlaması anlamına geliyor. Haliyle bu Microsoft için ciddi bir avantaj. Bu transfer için ne kadar para harcadığı bilinmeyen teknoloji devinin nihai amacı Twitch’i yakalamak, belki de günün birinde geçmek.

Fakat şu da bir gerçek ki, Twitch için Ninja vazgeçilmez değil. An itibariyle Twitch’te popüler yayıncı kıtlığı yaşanmıyor. Ancak Ninja bu yayıncıların en çok takip edileni olduğu için Twitch’in bu hamleye vereceği cevap merak ediliyordu.

Hesabı kapatıldı

Ninja’nın duyurusunu okuyamayan veya kendisinin Mixer’e geçtiğinden haberdar olmayan insanların var olduğu muhakkak. Twitch yönetimi ise Ninja’nın profilini ziyaret eden ve kapalı bir sayfa ile karşılaşan kullanıcılara hafif muzip bir açıklama sunma kararı almış. Ninja’nın profili an itibariyle canlı yayın yapmaya devam eden popüler Fortnite kanallarının adresleriyle donatılmış.

Ek olarak Super Mario oyununda binbir zorlukla kaleye ulaştığımızda karşımıza çıkan o mesaj, “Aradığın Ninja şuan başka bir kalede” olarak değiştirilmiş şekliyle kullanıcılara gösteriliyor. Aralarında TimTheTatman, Symfuhny ve DrLupo gibi popüler Fortnite yayıncılarının bulunduğu birçok kanal alternatif olarak ziyaretçilere öneriliyor.

Normalde Twitch’te o an aktif olmayan bir kanalı ziyaret ettiğinizde bahsi geçen profilin o an kapalı olduğunu, yayın yapmadığını gösteren bir mesaj tarafınıza çıkar. Ancak Ninja’nın profilinde bu durum söz konusu değil. Ninja’nın profilinde video oynatıcısı veya sohbet bölümü artık yer almıyor. Ancak kendisine ait canlı yayınlardan kesilerek oluşturulmuş toplam 901 adet video hala daha erişime açık tutuluyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız