Two Point Hospital sonunda konsola uyarlanacak

229

Geçtiğimiz yıl çıkış yaptığı günden bu yana Two Point Hospital oyununun PC platformunda hayli popüler hale geldiğini söyleyebilmek mümkün. Bu popülerliği daha da sürdürmek isteyen yapımcı firma Two Point Studios ise şimdilerde oyunu diğer platformlara uyarlayacaklarını duyurdu.

Bugün yapılan açıklamada Two Point Hospital’in 2019 yılı sona ermeden önce diğer konsollar için de yayınlanacağı bilgisi paylaşıldı. Öte yandan stüdyo yönetimi oyunun çıktığı günden bu yana kendilerine en çok iletilen talebin, oyunun konsol platformlarına uyarlanması olduğunun da altını çizdi.

Öte yandan oyunun konsola uyarlanacağı haberinin paylaşıldığı kısa bir tanıtım videosu da stüdyonun YouTube kanalından paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nasıl bir oyun?

Aşina olmayan veya ismini ilk kez duyanlar için kısaca bilgi verecek olursak, Two Point Hospital kuş bakışı görüş açısıyla oynanan bir tür hastane yönetme simülasyonu.

Çoğu noktada Sims serisini andıran yapımda amacımız sıfırdan bir hastane inşa ederek bu hastaneye eşya satın almak, personel istihdam etmek ve hastaların şifaya kavuşmasını sağlamak. Hastalar iyileştikçe hastanenin ünü artıyor ve ziyaretçi sayısı artıyor. Tabii bu başarıyı devam ettirebilmek için AR-GE ve hastalık araştırmaları yapmanız da şart. Kimseyi öldürmemeniz ise hastanenin itibarı ve ününü koruyabilmesi için elzem.

Oyun tarafından kendinize verilen görevleri de zamanı etkin kullanarak tamamlamanız isteniyor.

Two Point Hospital için net bir çıkış tarihi yok

Şuan için elimizdeki tek bilgi kırıntısı Two Point Hospital’in eninde sonunda konsollara uyarlanacağı yönünde. Two Point Studios kesin bir çıkış tarihi bilgisi paylaşmış değil. Ancak PS4, Xbox One ve Nintendo Switch konsol sahiplerinin nihayetinde bu oyunu sene içerisinde oynayabilmesi amaçlanıyor.

Bu arada oyunun konsol versiyonu Bigfoot ve Pebberley Island isimli iki ayrı DLC paketine de ev sahipliği yapacak. Çünkü bu DLC’ler şimdiye dek PC platformunda yayınlanmıştı.

21 farklı hastane, 119 ayrı hastalık

Konsol kumandasıyla oyunu yönetmek çok basit ve keyifli olacağa benziyor. Two Point Studios’un oyunun çıkışına özel yayınlayacağı güncelleme sayesinde oyunda 21 ayrı hastane tasarımı ve tam 119 özgün hastalık yerini almış olacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız