Ubisoft ücretsiz yapınca Unity’e olumlu yorumlar geldi!

595

Tüm dünyayı yasa boğan Fransa’nın dünyaca ünlü Notre Dame katedralinde çıkan yangının ardından Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, 2014 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Unity’i ücretsiz hale getirmişti.

Bu kararın ardından oyunun Steam’deki sayfası tonlarca olumlu yorumla dolup taştı. Ubisoft’a yaptığı bu jest için teşekkür eden oyuncular, geçtiğimiz Pazartesi günü çatısı yanan Notre Dame ve Paris halkı için iyi dileklerini de paylaştılar.

Ubisoft ücretsiz yapınca Unity'e olumlu yorumlar geldi! - ProGamerTR

Normalde Steam puanı yerlerdeydi

Aslına bakılırsa Unity ilk çıktığı dönemde bol miktarda olumsuz değerlendirmeye sahipti. Oyuncular, karşılaştıkları çeşitli karakterlerin yüzlerinin silindiğini ve diğer bazı grafik hatalarının ekran görüntülerini paylaşarak Unity’e eksi puan veriyordu.

Keza oyunda Paris bölgesinde bulunan bazı kutuların anahtarını satın almak için gerçek para harcamak gerekiyordu, ki bu da eksi puan verilmesine yol açan bir diğer etkendi.

Fakat Unity’de gerçeğe en yakın şekilde modellenen Notre Dame katedrali kesinlikle muhteşem gözüküyordu. Bu bazilika oyunun tam merkezinde yer alıyordu ve birçok görevi tamamlamak için katedrale girmek gerekiyordu. Final görevi de Notre Dame’de bitiyordu.

Assasin’s Creed’in diğer tüm oyunlarında olduğu gibi katedralin duvarlarına tırmanabilmek, devasa büyüklükteki çanına yakından bakabilmek ve kocaman gül desenli camlarını inceleyebilmek mümkündü. Unity bu yönüyle Notre Dame’ı hiç görememiş insanlara sanal bir tur yaptırmış oldu.

Ubisoft oyun için çeşitli yamalar çıkardı

Unity’nin çıkışıyla birlikte oyunculardan gelmeye başlayan şikayetler için Ubisoft bir dizi yama çıkardı. Şuan itibariyle oyunun en azından PC platformunda sorunsuz çalıştığını söyleyebiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde Unity’nin çok oyunculu deneyimi de gayet iyi.

Oyunun Steam’deki sayfasını ziyaret ettiğimiz zaman Ubisoft’un 25 Nisan tarihine kadar ücretsiz hale getirme kararının ardından yapılan yorumların büyük çoğunluğunun olumlu olduğunu görebiliyoruz. Toplamda 16 bin 308 adet olumlu değerlendirmeyle başarı oranı yüzde 61 olan Unity için yapılan son 796 yorumun tamamı olumluydu mesela.

Örnek vermek gerekirse yorum yapan bir Steam üyesi “Ubisoft ve Assasin’s Creed Unity’e Notre Dame’ın nasıl bir şey olduğunu görmemizi sağladığı için teşekkürler. Tanrı Fransa’yı korusun” değerlendirmesinde bulunmuş.