Ubisoft Uplay+ abonelik servisi resmen açıldı

274

E3 2918 etkinliğine katılan Ubisoft sürpriz bir duyuruda bulunarak tıpkı EA, Xbox ve Sony gibi ücretli aylık abonelik hizmeti sunmaya başlayacağını ve bu yolla oyunlarını oyuncuların beğenisine sunacaklarını açıklamıştı. Yani bir nevi Netflix’in oyunlar için geliştirilen versiyonu karşımızdaydı. Aslına bakılırsa bu yöntemin şu sıralar çok popüler olduğu söylenebilir. Benzer bir çalışma halihazırda Nintendo tarafından da yürütülüyor.

Bugün geldiğimiz noktada ise Ubisoft tüm çalışmalarını tamamladı, altyapı hazırlıklarını bitirip Uplay+ adını verdiği hizmetin resmen üye kabulüne başladığını duyurdu.

Uplay+ nedir?

Peki oyuncular Uplay+ servisinde ne bulacak? Diğer alternatif uygulamalarda olduğu gibi Uplay+’de de aboneliğinizi devam ettirdiğiniz süre boyunca Ubisoft’un PC kütüphanesinde bulunan tüm oyunlara ek bir ücret ödemeden erişim sağlayabileceksiniz. Şuan itibariyle Ubisoft, kütüphanesinden 100’den fazla oyunun bulunduğunu açıklamış bulunuyor. Nitekim Temmuz ayında da Uplay+’de yer alan oyunların listesi kamuoyuyla paylaşılmıştı zaten.

Uplay+ hizmetinin avantajları bununla da sınırlı değil. Aboneler yeni Ubisoft oyunları çıktıkça bunları da ilk elden oynama fırsatını yakalamış olacaklar. Mesela Gods & Monsters, Watch Dogs Legion ve Ghost Recon Breakpoint gibi çıkışı merakla beklenen yapımları erkenden oynamak isteyenler Uplay+’e mutlaka abone olmalı.

Eğer Uplay+’de listelenen bir oyunda ek DLC mevcutsa, buna da ücretsiz olarak erişebilmek mümkün olacak. Son olarak ise Uplay+ abonelerinin yeni çıkacak oyunlar için beta ve erken erişim programlarına sorgusuz kabul edileceğinin bilgisini de verelim.

Fiyatı ne kadar?

Evet, gelelim Ubisoft’un Uplay+ için biçtiği fiyata. Oyuncular her ay 15 dolar ödeme yaparak Uplay+ aboneliklerini devam ettirebilecekler. Sadece Ubisoft tarafından geliştirilen oyunları oynamak için aylık 15 dolar ödeme fikrine çoğu oyuncu sıcak bakmayabilir. Ancak aynı şeyi şuan Electronic Arts da yapıyor ve gayet iyi hasılat topluyor. Ancak EA, Ubisoft’tan daha büyük bir yayıncı. Başarılı olmasında bunun da rolü yadsınamaz.

Yine de aralarında Assassin’s Creed ve Tom Clancy gibi kaliteli serilerin bulunduğu çeşitli oyunlarla Ubisoft’un başarıya ulaşma noktasında şansı olduğu pekala söylenebilir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız