Ünlü yayıncı Ninja, Twitch’i terk ederek Mixer’e geçti

235

Dünyanın en çok kullanılan yayıncılık uygulamalarının başında Twitch ’in geldiği, oyun sektörüyle yakından ilgilenen herkesin malumu. Son dönemde yayıncılar arasında da hayli popüler hale gelen Twitch ’in en bilindik yayıncısı ise muhtemelen Ninja olabilir. Platform üzerindeki en çok takip edilen Fortnite yayıncılarının başında gelen Ninja, oyunun çıkış yaptığı günden bu yana Fortnite ile vakit geçiriyor ve izleyicilerine bu mecradan hitap ediyor.

Twitch’teki toplam abone sayısı 14.7 milyondan fazla olan Ninja ise takipçilerini şaşırtacak bir karara imza atarak sürpriz bir duyuru yaptı. Hemen aşağıdan Twitter paylaşımını izleyebileceğiniz Ninja, artık Microsoft’un yayıncılık platformu Mixer için tam zamanlı oyun yayıncılığı yapacağını açıkladı.

Twitch’e alternatif olarak geliştirilen Mixer, Windows 10 ve Xbox One ile uyumlu çalışmasıyla rakiplerine fark atmaya aday bir yayıncılık mecrası. Görünen o ki Microsoft bu servise olan ilginin daha da artmasını sağlamak için Ninja ile bir anlaşmaya vamış.

Ne kadar teklif edildi?

Şuan için Ninja, Microsoft’un kendisine Mixer üzerinden yayın yapması için ne kadar ücret teklif ettiğini açıklamış değil. Ancak Twitch ’teki başarısını hesaba kattığımızda Mixer’e taşınması için Ninja’ya bol sıfırlı bir para teklifinde bulunulduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada popüler Fortnite yayıncısı Ninja’nın Mixer üzerindeki profili halihazırda açık. Twitch kullanıcılarının Mixer’e geçerken tereddüt etmesini istemeyen Microsoft, yeni kayıt olanların Ninja’ya 1 aylık ücretsiz abone olabilme teklifini hazırlamış.

Biz bu haberi hazırlarken Ninja’nın Mixer’deki kanalına 489 bin kişi abone olmuştu. Muhtemelen bu sayaçta bir eksiklik veya yavaş güncellenme durumu söz konusu olabilir, çünkü Ninja Mixer’e geçerken kendi takipçi kitlesinin de büyük kısmını bu mecraya taşıdı. Yine de Twitch’teki 14.7 milyon abone sayısına ulaşmak için Ninja’nın önünde hayli uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Her gün yayın açacak

Twitter’ından paylaştığı ikinci bir videoda Ninja, Mixer’de yayın yapmaya başlamasının kendisini “yayıncılığın köklerine” geri götüreceğini söylüyor. Her gün saat 12:00’de yayın açması planlanan Ninja her zaman olduğu gibi Fortnite oynayarak takipçilerine eğlenceli anlar yaşatacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız