Xbox Game Pass Ultimate yolda!

156

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un iki ayrı ücretli Xbox abonelik servisini Xbox Game Pass Ultimate olarak tek bir aylık paket haline getirmesi gündemde. Evet doğru bildiniz, Xbox Live ve Xbox Game Pass aboneliklerinden bahsediyoruz. Bu üyeliklerin ilki olan Xbox Live daha çok Xbox One konsolunda çevrimiçi oyun oynamak ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak noktasında işe yarıyor. İkincisi göreceli olarak daha yeni bir abonelik ve Microsoft şu sıra yavaş yavaş Xbox Game Pass’e ağırlık veriyor.

Xbox Game Pass Ultimate yolda! - ProGamerTR

Eğer Xbox oyun konsolunuzdan tam verim almak istiyorsanız, bu iki aboneliği ayrı ayrı satın almak isteyebilirsiniz. Neyse ki şimdilerde Microsoft oyuncuların işine gelecek bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Eğer haberler doğruysa bu iki abonelik birleştirilecek ve oyuncular için toplamda bir miktar tasarruf etme şansı doğacak.

Xbox Game Pass Ultimate için geri sayım başladı

Her ne kadar şuan için söylenti aşamasında olsa da, beklentiler Microsoft’un bu iki ayrı aboneliği birleştirip Xbox Game Pass Ultimate adıyla oyuncuların beğenisine sunacağı yönünde. Eğer bu gerçek olursa oyuncular Game Pass ve Live’ı aylık sadece 14.99 dolar ücret karşılığında satın alabilecekler.

An itibariyle her iki abonelik servisinin fiyatı 9.99 dolar olarak belirlenmiş. Yani ikisini bir satın aldıklarında Xbox sahipleri aylık 5 dolar kadar tasarruf edebilecekler. Hiç de fena sayılmaz.

Tamamen dijital Xbox One S’e hazırlık olabilir

Konsol sahiplerini heyecanlandıran bu yeni söylenti, Twitter üzerinden yaptığı sızıntı kaynaklı haberlerle bilinen h0x0d’a ait. Sonradan The Verge’in de haberini yaptığı bu söylenti hiç de gerçek olmayacakmış gibi değil aslında. Malum, Microsoft’un fiziki Blu-Ray disk okuyucusu olmayan tamamen dijital bir Xbox One S modeli geliştirmek istediği biliniyor.

Mayıs ayında piyasaya çıkması beklenen bu yeni konsolla birlikte Microsoft yeni Xbox Game Pass Ultimate servisinin de tanıtımını gerçekleştirebilir.

Yıllık satın alımlarda daha kârlı

Paket, aylık satın alımlarda çok mantıklı bir tercih. Peki ya yıllık satın almalarda? An itibariyle Xbox Live’ın 12 aylık paketi 60 dolara satılıyor. Xbox Game Pass ise 120 dolara.

İki toplamda 180 dolar ediyor ve Xbox Game Pass Ultimate’in 15 dolarlık aylık paketiyle aynı rakam ortaya çıkıyor. Microsoft senelik Game Pass Ultimate alımlarında indirime gitmezse bu paketin pek de bir anlamı kalmayacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız