Xbox Games with Gold’un Temmuz ayı oyunları belli oldu

407

Sony’nin PlayStation Plus aboneleri için Temmuz ayı içerisinde ücretsiz dağıtacağı oyunların listesini kamuoyuna açıklamasının ardından benzer bir haber de Microsoft’tan geldi. ABD’li teknoloji devi, Games with Gold abonesi Xbox One ve Xbox 360 konsol sahipleri için belirlenen oyunları paylaştı. Buna göre 1 Temmuz tarihinden itibaren Inside veCastlevania: Symphony of the Night oyunu ücretsiz olarak indirilebilecek. Ardından 16 Temmuz’da ise Big Crown: Showdown ve Meet the Robinsons oyunları abonelerin beğenisine sunulacak.

Her zaman olduğu gibi listede yer alan Xbox One oyunlarını oynayabilmek için aktif bir Xbox Live aboneliğine sahip olma şartı aranacak. Xbox 360 oyunlarını ise bir kez indirdikten sonra aboneliğiniz sona ermiş dahi olsa ücretsiz oynamaya devam edebileceksiniz. Xbox Live Gold abonesi olma şartı aranmayacak.

Gold Oyunların toplam değeri 63 dolar

Şirketten yapılan açıklamaya göre Temmuz ayında dağıtılacak oyunların toplam fiyatı 63 dolar ediyor. Gamerscore puanı ise 3,200 olarak belirtilmiş durumda. Listedeki oyunları ise kısaca aşağıdaki şekilde tanıtabiliriz.

Inside

Yatay eksende ilerleyen bu oyun, özgür iradenin olmadığı karanlık bir dünyada baskıcı bir rejime karşı mücadele eden ve ailesini kurtarmaya çalışan genç bir çocuğu yönlendirmenizi istiyor. Gizemli yaratıklar ve diğer korku öğelerinin olduğu yapım çok heyecanlı.

Castlevania: Symphony of the Night

Bugüne dek üretilmiş en iyi Castlevania oyunu olarak değerlendirebileceğimiz oyun 1997 yılında üretilmiş olsa da, oyunun mekanikleri günümüzde de geçerliliğini koruyor. Xbox 360’a port edilen oyuna mutlaka bir şans tanıyın.

Big Crown: Showdown

Sadece arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bu oyun lokal ağ üzerinden veya çevrimiçi olarak internet üzerinden 4 kişiye kadar aynı anda mücadele edebilme imkânı sunuyor.

Meet the Robinsons

2007’de aynı isimle çıkış yapan filmden uyarlanan oyun, zamanda seyahat eden ailenin başından geçen eğlenceli maceraları konu ediniyor.

Listede yer alan bu dört oyunu Temmuz ayı dahilinde indirmeyi unutmayın, çünkü her biri birbirinden kaliteli yapımlar. Tüm bunların içinde Castlevania: Symphony of the Night’ı oynamanızı özellikle tavsiye ederiz. Beğenme garantili!

Kampanyadan faydalanmayı unutmayın

Bu arada Microsoft Store’da devam eden bir kampanya sayesinde Xbox Game Pass Ultimate’e geçiş yapmak artık hiç olmadığı kadar ucuzlamış bulunuyor. İçerisinde Xbox Game Pass, Xbox Game Pass for PC ve Xbox Live Gold aboneliklerini barındıran bu paket sadece 1 dolara satılıyor. Öte yandan Amazon ise 3 aylık aboneliği 20 dolara satmayı sürdürüyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız