Xbox Live Black Friday etkinliğinin kaçırmayın!

131

Ülkemizde “Hızlı cuma” veya “Efsane cuma” adıyla anılan Black Friday etkinliğine sayılı günler kaldı. Malum olduğu üzere Kasım ayının son cuma günü ABD başta olmak üzere birçok yabancı ülkede Black Friday günü oluyor ve bu tarihte mağazalar ciddi indirimleri hayata geçiriyor. Microsoft da indirim yapacak şirketler arasında yer alıyor. Xbox konsol sahiplerinin cüzdanına gözünü diken teknoloji devi, birçok oyunun fiyatında ciddi indirime gidileceğini açıklamış durumda.

Eğer halihazırda Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiniz varsa Microsoft’un Black Friday kapsamında dijital oyun satın alımlarında yapacağı indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. 2 Aralık tarihine kadar devam edecek olan bu oyunları şimdiden sepetinize ekleyebilmeniz mümkün.

Konsol fiyatlarında da indirim var

Tahmin edileceği üzere Microsoft’un yaptığı tek indirimler oyunlarla sınırlı değil. Her ne kadar ülkemizde Microsoft’un resmî mağazası üzerinden Xbox konsol satışı gerçekleşmiyorsa da yurtdışında yaşayan oyuncular Xbox One konsolunu yüzde 65’e varan ciddi indirimlerel satın alabilecekler.

Bunun dışında Xbox Mağazası’na baktığımız zaman satıştaki 605 adet Xbox One oyununun indirime girdiğini görebiliyoruz. Microsoft bu kez Xbox 360 sahiplerini de unutmamış ve tam 198 oyunun fiyatını indirmiş. Üstelik bu oyunlar arasında AAA olarak nitelendirilen kaliteli yapımlar da yer alıyor. Gold üyelerin daha fazla indirim imkânından yararlanabileceğini de belirtmiş olalım.

Neler satın alınabilir?

Son çıkan büyük oyunlarda ahım şahım bir indirim yok, kabul. Ancak bazı oyunlar var ki kaçırılmayacak fiyatlara satılıyorlar. Mesela Borderlands 3 oyununda net yüzde 33 indirim mevcut. Gears 5’te ise yüzde 50 indirim var. Destiny 2: Shadowkeep’in fiyatında da yüzde 40’lık gayet güzel bir indirim söz konusu.

Öte yandan Microsoft bir dizi spor oyununda da yüzde 50’ye varan indirimler yapmış bulunuyor. Bu oyunların arasında ise NBA 2K20, Madden 20, FIFA 20 ve NHL 20 bulunuyor. Trove ve Neverwinter gibi “indie” oyunların unutulmadığını da belirtelim.

Elinizi çabuk tutun ve sepetinizi yılın bu döneminde ciddi indirime giren oyunlarla doldurun!

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız