Xiaomi eSpor oyuncuları için 34 inçlik kavisli monitör geliştiriyor

313

Çin menşeli teknoloji devi Xiaomi aslında daha çok üretmiş olduğu fiyat performans odaklı akıllı telefon modelleriyle biliniyor. Ancak yola çıktığı günden bu yana birçok farklı sektöre el atan firma, bugün elektrikli diş fırçasından akıllı baskül ve fitness bilekliğine kadar çeşit çeşit modeli ürün kataloğunda listeliyor.

Şimdilerde ise elimize ulaşan bilgiler Xiaomi’nin yeni girişiminin sadece oyuncuların odak noktasına alınarak tasarlandığı, eSpor duayenlerinin çok seveceği bir monitör geliştirmekle alakalı olduğuna işaret ediyor.

34 inçlik büyüklüğüyle dikkat çekiyor

Şuan için resmî bir açıklama yok elbette, ancak yabancı teknoloji bloglarına yansıyan haberlere göre Xiaomi 34 inç büyüklüğünde, kavisli ekrana sahip bir monitör için kolları sıvadı. Önümüzdeki Kasım ayında görücüye çıkması beklenen bu ürünün hedefindeki alıcı kitlesi ise sadece oyuncular ve profesyonel eSporcular.

Detaylar biraz flu olsa da tahminler monitörün kavisli ve 34 inç olmasının yanı sıra 144Hz yenileme frekansına ev sahipliği yapacağı yönünde. Buna ek olarak ekranın QHD+ çözünürlüğü desteklemesi ve 21:9 orantıda olması da söz konusu. HDMI bağlantısı sayesinde konsol ve PC’de kullanımı mümkün hale gelecek olan ürün, yüksek tepkime hızıyla muadillerine fark atmayı başarabilir.

Oyun sektöründeki ilk hamlesi değil

Pek bilinmiyor olabilir ama bu girişim Xiaomi’nin oyunculuk alanıyla ilgili ilk ve tek girişimi değil. Şirket daha önce de Mi Gaming Laptop 2019 adını verdiği, oyuncuların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan dizüstü bilgisayar modelini çıkarmıştı. Keza Xiaomi çatısı altında oyuncular için ürün geliştiren birçok irili ufaklı marka mevcut. Üst düzey performanslı oyuncu cep telefonları geliştiren Black Shark da bunlardan birisi.

Oyuncuları heyecanlandırmayı başarmış olan 34 inçlik kavisli yeni monitör modeli Xiaomi’nin yüzünü ne kadar güldürebilecek, bunu ancak zaman içerisinde göreceğiz. Çünkü böylesi devasa ekranlara olan ilgi şu sıralar düşüş eğiliminde. Ancak Xiaomi bu monitörü beklenmedik derecede rekabetçi bir fiyata satarsa durumu lehine çevirebilir. Zaten kendisinden de beklenen bu, çünkü Xiaomi fiyat politikasını hep kolay erişilebilir tutarak bugünlere gelmeyi başaran uluslararası bir marka.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız