Yarım kalan The Walking Dead oyununu Skybound geliştirecek

724

Geçtiğimiz günlerde 2004 yılından beri faaliyetlerine kesintisiz devam eden Telltale Games isimli oyun stüdyosunun iflas bayrağını çektiği haberi gündeme gelmişti. Sık sık aldığı işten çıkarma kararlarıyla da adını duyduğumuz şirketin geliştirdiği The Walking Dead oyununun son sezonunun akıbeti ise uzun süredir merak konusuydu. Malum, firma kepenk kapatmak üzere olduğu için ödeme yaparak sezon biletini satın alan oyuncuların aklında soru işaretleri oluşmuştu.

Yarım kalan The Walking Dead oyununu Skybound geliştirecek - ProGamerTR

Neyse ki bugün ulaştığımız bilgilere göre yarım kalan The Walking Dead projesini bundan sonra Telltale Games değil, Skybound devam ettirecek. İşin güzel tarafı ise şu: Projeyi Skybound bünyesinde devam ettirecek kişi, The Walking Dead dizisini oyuna uyarlayan Robert Kirkman’dan başkası olmayacak.

Parlak günlerini mumla arıyor

Telltale Games bundan önce de The Walking Dead’in yanı sıra Netflix için Minecraft: Story Mode başta olmak üzere çeşitli popüler yapımlara imza atmıştı. İflas kararı alan firma son yaptığı açıklamada The Walking Dead projesini devam ettirebilmek için personel kadrosunun bir kısmıyla çalışmaya devam edeceklerini belirtmişti, ancak görünüşe göre bu plan da değişti ve projeyi Skybound stüdyosu devraldı.

Gerçekten de The Walking Dead’in geliştirme sürecini devam ettirebilecek en ideal oyun stüdyolarından biri olarak Skybound gösteriliyordu. Nihayet Telltale Games’le masaya oturan ve anlaşma yaparak kalkan Skybound yöneticileri, firmanın Twitter hesabından yaptıkları açıklamada müjdeli haberi takipçileriyle paylaştılar.

Kirkman’ın portfolyosu çok sağlam

Projeyi devralan Skybound Entertainment’in üst düzey yöneticisi Kirkman, halihazırda portfolyosunda bir adet Walking Dead oyununu barındırıyor. Çizgi romanlar, TV dizileri ve hatta filmlerin de yapımcılığını üstlenen Kirkman’ın Telltale’den önce The Walking Dead serisiyle ilgilendiğini söyleyebiliriz. En sonunda ipleri tamamen elinde toplaması bu yüzden isabet olmuş.

Dahası, bundan böyle Skybound ekibi TWD oyununun orijinal geliştirici ekibiyle sürekli dirsek temasında olup yakından çalışacak. Bu sayede projenin devamlılığının sağlanması amaçlanıyor. Telltale Games’in eski çalışanlarına yeniden iş imkânı sağlayan Skybound, ilk olarak The Walking Dead’ın son sezonu için hazırlıklarına hız vermeye karar vermiş durumda. İlerleyen süreçte de dizinin yeni oyunları piyasaya çıkabilir.