Yeni nesil PlayStation, PS4’ten 8 kat daha hızlı olacak!

441

Konsol oyun pazarının en gözde cihazı şu sıralar Nintendo Switch olabilir. Taşınabilir yapısı, uygun fiyatı ve geniş oyun seçenekleriyle kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alan model konu “saf güç” olduğu zaman Xbox One ve PS4’ün kesinlikle gerisinde kalıyor. Özellikle de PS4 Pro, Microsoft tarafından geliştirilen rakibinin aksine VR (sanal gerçeklik) desteğiyle öne çıkıyor. Şimdilerdeyse nefesler Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS5 için tutulmuş durumda.

Bugün ortaya çıkan resmî bir video, bir sonraki PlayStation modelinin bugüne dek aşina olduklarımızın aksine yükleme ve kasma gibi herhangi bir sorun olmadan oyun oynama fırsatı sunacağını gözler önüne serdi.

Yeni nesil PlayStation, PS4'ten 8 kat daha hızlı olacak! - ProGamerTR

Hala daha iddialar reddediliyor

Her ikisinin de yeni konsol modeli geliştirdiğine dair sızıntı kaynaklı haberler zaman zaman gündeme geliyor olsa da, Sony ve Microsoft cephesi bugüne dek sürekli olarak “Yeni nesil oyun konsolu geliştirme planımız yok” açıklamalarında bulundular.

Ancak geçtiğimiz ay PlayStation 5’te AMD’den tedarik edilecek yeni bir işlemci modelinin kullanılacağına ilişkin detaylı haberler gün yüzüne çıktı. O tarihten beri de internet, PS5’in 12 ay içerisinde çıkış yapabileceğine dair söylentilerle çalkalanmaya devam ediyor.

Yeni nesil Playstation ‘ın PS4 Pro ile kıyaslama videosu çıktı

Fakat bugün karşı karşıya olduğumuz durum çok daha başka. Bizzat Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai tarafından paylaşılan yeni bir sunum, PS4 Pro ile yeni nesil PS konsolunun kıyaslamasını içeriyor. Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz videoda PS4 Pro’nun bir sahnenin render görüntüsünü alması 8 saniye sürüyor.

İsmi henüz belli olmayan yeni ve gizemli konsol ise aynı sahneyi 1 saniyenin de altında oluşturabiliyor. Bu kesinlikle müthiş iyi bir performans.

Tekrar belirtelim, sahnede görülen kişi Sony’nin CEO’su Hirai’den başkası değil. Sunumun devamında yeni PlayStation konsolunun “Her zaman, her yerde, kesintisiz” oyun oynama deneyimi sunacağı bilgisi yer alıyor. Haliyle bu da akıllara yeni konsolun tıpkı Nintendo Switch gibi “taşınabilir” olma ihtimalini getiriyor.

Ancak şuan kesin konuşmak için çok erken. Sony’nin PS5’te ne tür yeniliklere imza atacağını zaman içerisinde öğreneceğiz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız