Yeni Şampiyon ve Güncelleme Planları

562

LEAGUE OF LEGENDS: YENİ ŞAMPİYON VE GÜNCELLEME PLANLARI

2019 yılının başında kısa bir özet niteliğinde Riot Games’in sene içerisinde izleyeceği şampiyon yol haritası duyurulmuştu. Senenin orta dönemlerine yaklaşmamızla beraber planların detayları da belli olmaya başladı. Açılışı Sylas ile yapan 2019 senesinin getireceği yeni şampiyon çalışmalarını kısaca özetledik.

LEAGUE OF LEGENDS: YENİ ŞAMPİYON VE GÜNCELLEME PLANLARI

BİR SONRAKİ ŞAMPİYON YUUMI  

            Efsuncu destekler Yasak İdol eşyasının oyuna getirilmesi ve yeni rün sistemindeki Aery seçimi sayesinde her zaman metada üst sıralarda yer bulmayı başardılar. Bu sebeple Riot Games birkaç ay önce sinyallerini verdiği üzere bu türe katılacak yeni bir şampiyonu duyurarak özellikle destek oyuncularını heyecanlandırmış oldu. Yuumi isimli şampiyonun henüz yetenek kiti ve hikayesi belli olmasa da yayınlanan görüntülerinden anlaşıldığı üzere yüksek kitle kontrol ve takım arkadaşlarına üstün koruma sağlamasıyla ön plana çıkacak gibi görünüyor. Karakterin betada yayınlanmasını takiben ayrıntılı bir incelememiz olacaktır.

YENİ ÜST KORİDOR SUİKASTÇISI

            Suikastçı şampiyonların tamamı orta koridor veya ormancı rolüne adapte olmuş durumda. Belli dönemlerde Akali, Rengar veya Ekko’nun üst koridorda meta olabildiğini görsek de ana rol itibariyle pek çeşitliliğe sahip olamadılar. Nihayet Riot Games bu sezon ana rolü itibariyle üst koridorda oynanacak bir saldırı gücü suikastçısını tasarladığını duyurdu. Henüz çok fazla bilgi açıklanmasa da görünmezlik veya klon özellikleri olan Fiora, Riven, Irelia stilinde bir şampiyon olabileceğini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca şampiyonla beraber yeni bir uygarlığın da oyunda yerini alacağını hatırlatalım.

MORDEKAISER GÜNCELLEMESİ

            Riot Games’in son yıllardaki politikası yeni şampiyon çıkarmaktansa mekanik, görsellik ve yetenek seti açısından eskimiş görünen şampiyonları yenilemek oldu. Bu yolda hızlıca Urgot, Nunu, Swain, Irelia, Akali, Ezreal, Kayle gibi şampiyonları güncel seviyeye getirmeyi başardılar. Neredeyse tüm şampiyonların denge unsurları haricinde eşitlendiği bu tarih itibariyle, 2019 için ise en kapsamlı güncelleme olarak Mordekaiser duyuruldu. Şampiyonun geleceğine dair paylaşılan en önemli bilgi ise tüm yeteneklerinin farklı hale getirileceği oldu. Ancak ölüm ve ruh kontrolü temasının korunacağına dair sinyaller de verildi.

PANTHEON GÜNCELLEMESİ

            Sene içinde gelmesi planlanan diğer güncelleme de Pantheon olarak bekleniyor. Nitekim dövüşçü şampiyon Mordekaiser’e nazaran daha dar değişiklikler alacak gibi görünüyor. Aslında Pantheon yetenek seti olarak oyunun güncel mekaniklerine oldukça uygun konumda. Buna karşın görsel anlamda ise bir o kadar geri kalmış, modern League of Legends görselliğine adapte olamamış bir hava barındırıyor. İşte bu sebeple daha çok kozmetik unsurlarına yönelinilecek olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Tabi Riot Games çok vurgu yapmasa da yetenek kiti üzerinde de bir takım modernleştirmelerin olacağını da bekleyebiliriz. Sanırım bu konudaki ilk ipucu da, Pantheon’un mızrağını kullandığı gibi kalkanını da savaş alanında daha aktif hale getirmek olabilir. 

            Yakın bir tarihte Riot Games yeni bir anketi de topluluğa sunacak. Güncellenmesi en çok istenen şampiyonun belirleneceği anketin sonucunda çıkan isim ise 2020 yılının ilk güncellemesi olacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız