2017 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonu HWA Gaming oldu!

Finalleri 27 Temmuz tarihinde gerçekleşen 2017 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonu HWA Gaming oldu!

Yükselme Ligi’ni bilmeyenler için hemen ufak bi açıklama yapalım; Yükselme Ligi, Şampiyonluk Ligi’ne çıkmak isteyen takımların kıyasıya mücadele ettiği Türkiye E-spor’unun ikinci ligidir.
Bu yıl şampiyonluk ligi finalinde geçtiğimiz sezon büyük bir hayal kırıklığı ile Yükselme Ligi’ne düşen HWA Gaming ile Beşiktaş karşı karşıya geldi.
HWA Gaming bu yıl Yükselme Ligi’ne iddialı bir giriş yaptı. Gerçekleştirdiği transferler her ne kadar ‘’acaba?’’ diye düşündürsede, çok tecrübeli bir takım kurdular ve Yükselme Ligi’nin şampiyonu olmayı başardılar.

İsterseniz maçlara geçmeden önce kadrolara bir göz atalım;
HWA Gaming;
-Üst Koridor: Push2Win
-Ormancı: Trix
-Orta Koridor: Xico
-Nişancı: Achuu
-Destek: Revanche

Beşiktaş E-Spor;
-Üst Koridor: Flaxxish
-Orman: Closer
-Orta Koridor: LongB
-Nişancı: Sheriff
-Destek: Dumbledoge

1. Maç

HWA Gaming Kadrosu; Üst Koridorda Renekton, Ormanda Gragas, Orta Koridorda Kassadin, Alt Koridor ikilisi ise Varus ve Braum.
Beşiktaş E-Spor Kadrosu; Üst Koridorda Gnar, Ormanda Maokai, Orta Koridorda Corki, Alt Koridor ikilisi ise Caitlynn ve Lulu

İlk maçta biraz daha geç oyun kompozisyonu kuran taraf HWA Gaming tarafı oldu. Buna karşılık ise Beşiktaş E-spor biraz daha savaş başlatma kompozisyonuna yöneldi. Ama istediği takım savaşlarını bir türlü gerçekleştiremedi.

Maça hızlı başlayan taraf HWA Gaming oldu. Alt koridorda Revanche’nin Braum’u Flash+Buz Yanığı(Q) kombosu ile Sheriff’in Caitlynn’in üzerine atıldı. Nehir üzerinden gelen Trix, HWA Gaming’in ilk kanı Dumbledoge’den almasını sağladı.

Maçın kırılma anı ise, 23. dakikada Baron Nashor önünde yapılan savaş oldu. Burada nehir üzerindeki totemi kesmek isteyen Revanch’ı yakalayan Flaxxish, bir takım savaşının başlamasına da öncülük etmiş oldu. Kendi takımına doğru güzel bir biçimde kaçmayı başaran Revanche yarı canını kaybetmişti, LongB abartılı bir şekilde rakip takımın arasına dalıp Revanche’yi avlamayı başardı ama kendide rakip takıma skor vermekten kurtulamadı.

Bu hatadan sonra HWA Gaming, Beşiktaş’ın üzerine yürüdü ve kırmızı tarafın üst koridor kulesinin altında biten savaşta katliam yaparak gülen taraf HWA Gaming oldu. Bu dakikadan sonra girdiği tüm takım savaşlarında çok güzel bir performans sergileyen HWA Gaming 35. dakikada kırmızı tarafın alt koridorundan aldığı inhibitörle beraber 37. dakikada Baron’u katletti ve oyunun 39. Dakikasında maçı kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

1. maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

2. Maç

HWA Gaming Kadrosu; Üst Koridorda Jarvan IV, Ormanda Sejuani, Orta Koridorda Jayce, Alt Koridor İkilisi Varus ve Alistar
Beşiktaş E-Spor kadrosu; Üst Koridorda Cho’Gath, Ormanda Maokai, Orta Koridorda Cassiopeia, Alt Koridor ikilisi Kalista ve Rakan

Maça hızlı başlayan taraf yine HWA Gaming tarafı oldu. Üst koridora yine bir baskın düzenleyen Trix, arka çalıdan Flaxxish’i kapattı ve ilk kan böylelikle kolay bir şekilde Push2Win’e gitmiş oldu.

Maçın kırılma anı ise 25. Dakikada yapılan takım savaşı oldu. Baron Nashor’un önünde toplanan iki takımda savaşı başlatan taraf ise Revanche ile HWA Gaming tarafı oldu. Alistarın Tos(W)+UnufakEt(Q) combosu ile rakip takımın arasına dalan Revanch’ı takip eden takım arkadaşları burada güzel bir takım savaşı çıkararak 3 kişiyi düşürmeyi başardı ve çok kolay bir Baron güçlendirmesini de hanesine yazdırmış oldu.

Bu dakikadan sonra Baron ile Üst Koridor inhibitör kulesine dayanan HWA Gaming Beşiktaş’ın güçlü savunmasını geçemedi ve 2 skor vererek geri çekilmek zorunda kaldı. Dakika 29’a gelindiğinde ise her iki takımda bu sefer Ejderha bölgesinde karşı karşıya geldi. Buradaki takım savaşında HWA Gaming’in orta koridoru Xico muhteşem bir performans göstererek Dörtte Dört yapmayı başardı ve HWA Gaming bu savaştan sonra maçı 30. Dakikada bitirerek seride durumu 2-0’a getirmeyi başardı.

2. Maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

 

3. Maç

HWA Gaming Kadrosu; Üst Koridorda Shen, Ormanda Gragas, Orta Koridorda Corki, Alt Koridor ikilisi Ashe ve Zyra
Beşiktaş E-Spor kadrosu; Üst Koridorda Renekton, Ormanda Lee Sin, Orta Koridorda Taliyah, Alt Koridor ikilisi Caitlynn ve Morgana

Bu seferki maç biraz daha sakin başladı, ilk kan 10. Dakikada döküldü. Bu kez ilk kanı Beşiktaş E-Spor aldı. Alt koridorun ikinci çalısına girmeyi başaran Closer, Revanche’a Totem+Koruma Güdüsü(W)+Flash+Ejderhanın Gazabı(R) ile güzel bir insec hareketi yaptı ve ilk skoru takımına kazandırdı.

Maçın kırılma noktası ise HWA Gaming’in baron yapma kararı ile başlayan takım savaşı oldu.
Üzerinde Hextech Mühimmat Paketi(Pasif) bulunan Corki(Xico) Baron’un arka tarafına uzunnnn bi Valkyrie(W) yeteneği atarak savaşı başlatan isim oldu. O esnada Corki’ye ulti atan Shen(Push2Win) hem Corki’nin yaşamasını sağladı, hemde rakibin arka saflarına sızmayı başardı. Bu esnada çok kötü bir Örgü Duvar(R) yeteneği kullanan Taliyah(LongB) takımının çok kötü bir pozisyonda sıkışmasına sebep oldu. Baron çukurundan Göbek Darbesi(E) ile rakip takımın içine dalan Gragas(Trix) çok güzel bir Patlayan Fıçı(R) kullanarak Renekton’u pozisyon dışına iterken Lee Sin’i kendi takımının içine attı. Ama Closer Totem+Koruma İçgüdüsü(W) yeteneği ile oradan kaçmayı başardı.

Savaşın devamında çok güzel organize olan HWA Gaming ekibi bu savaştan 3 kill çıkartarak maçta öne geçmeyi başardı. Dakika 29’da Baron güçlendirmesini de hanesine yazdıran HWA Gaming ekibi önce Üst koridordan inhibitöründen başlayarak 3 inhibitörüde yıkmayı başardı ve maçın 34. Dakikasında oyunu bitirerek seriyi 3-0 kazanarak Yükselme Ligi Yaz Mevsiminin şampiyonu olmayı başardı.

3. Maç özetini buradan izleyebilirsiniz:

Bu sonuçta Şampiyonluk Ligi kış mevsimine katılmaya hak kazanan Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonu HWA Gaming’i tebrik ediyoruz.
Ama henüz Beşiktaş E-Spor için herşey bitmiş durumda değil. Şampiyonluk Ligi’ni 7. Sırada bitiren ekip ile 5 Maçlık bir play-off serisi oynayarak Şampiyonluk Ligi’ne çıkmak için yeniden mücadele edecekler.
8-9 ağustosta oynanacak bu karşılaşmayı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

2017 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonu HWA Gaming oldu yazısı ve diğer Lol yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.
PAYLAŞ
Önceki İçerikLOL 7.16 Yeni Kostümler ve Yenilikler
Sonraki İçerikYasuo Rehberi
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 3. Sınıf Öğrencisiyim. Oyun oynamaya küçük yaşta başladım. Pek çok kişi gibi Atari oyunları başlangıcımdı. Şu anda pek çok oyunu oynamakta ve takip etmekteyim. League of Legends'da E-Spor'u yakından takip ediyorum. Pek çok lig takibim var, sorularınız olursa sosyal medya hesaplarından bana ulaşabilirsiniz.